Logo Przewdonik Katolicki

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Diecezji Płockiej

PK
Fot.

W internetowym wydaniu tygodnika Wprost, w artykule Cezarego Chmyza pt. Abp Wielgus tolerował afery w płockim Caritasie z 2.03.2007 r. na stronie Onet.pl Wiadomości pojawiły się informacje mijające się z prawdą: 1. Abp Wielgus będąc biskupem płockim w kwietniu 2006 r. powołał Komisję Rewizyjną do zbadania całokształtu działań Caritas Diecezji Płockiej,...

W internetowym wydaniu tygodnika „Wprost”, w artykule Cezarego Chmyza pt. „Abp Wielgus tolerował afery w płockim Caritasie” z 2.03.2007 r. na stronie Onet.pl Wiadomości pojawiły się informacje mijające się z prawdą:

1. Abp Wielgus będąc biskupem płockim w kwietniu 2006 r. powołał Komisję Rewizyjną do zbadania całokształtu działań Caritas Diecezji Płockiej, której prace w dalszym ciągu trwają. Była więc reakcja arcybiskupa na docierające do Niego informacje o nieprawidłowościach w Caritas.

2. Abp Wielgus nie wiedział o problemach związanych z realizacją przez Caritas programów PFRON, ponieważ postępowanie wyjaśniające w tej sprawie jeszcze trwa, a arcybiskup przestał być biskupem płockim 5 stycznia 2007 r.

3. Obecny administrator diecezji, bp Roman Marcinkowski nie tuszował sprawy, jak sugeruje autor artykułu. Po zapoznaniu się ze zgłaszanymi nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Caritas i w realizacji projektów PFRON niezwłocznie podjął działania, odwołując ks. Zająca ze stanowiska dyrektora Caritas Diecezji Płockiej.

4. Ks. Jarosław N. pracował w Caritas Diecezji Płockiej do końca czerwca 2006 r. W lipcu został skierowany do pracy duszpasterskiej w jednej z parafii diecezji płockiej. Tam też został zatrzymany przez policję. Po tym fakcie i przedstawieniu mu zarzutów przez prokuraturę natychmiast został pozbawiony wszelkich funkcji kościelnych i zasuspendowany oraz skierowany na specjalistyczne badania lekarskie przez bp. Wielgusa.

5. W ubiegłym roku nie odbywał się w Pułtusku Kongres Dzieci Misyjnych.

ks. Kazimierz Dziadak
Rzecznik Prasowy Diecezji Płockiej
Płock, 2.03.2007 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki