Logo Przewdonik Katolicki

Zmiłuj się nad nami!

PK
Fot.

Prawda o Kościele, świętym i zarazem ciągle potrzebującym oczyszczenia, dociera dziś do nas z nową mocą, gdy stajemy wobec mroków komunistycznej przeszłości, prosząc Boga o moc i siłę do przebaczenia i pojednania. Czynimy to świadomi ran i prześladowań zadanych przez totalitarny reżim całemu Kościołowi w Polsce, duchownym i świeckim. Cały Kościół potrzebuje odwrócenia się...

Prawda o Kościele, świętym i zarazem ciągle potrzebującym oczyszczenia, dociera dziś do nas z nową mocą, gdy stajemy wobec mroków komunistycznej przeszłości, prosząc Boga o moc i siłę do przebaczenia i pojednania. Czynimy to świadomi ran i prześladowań zadanych przez totalitarny reżim całemu Kościołowi w Polsce, duchownym i świeckim. Cały Kościół potrzebuje odwrócenia się od zła i pełnego nawrócenia.

Za wszelki brud obecny w Kościele, a spowodowany niewiernością kapłańską, pychą, egoizmem, samouwielbieniem i niegodziwością serca kapłanów, zdradą tych, którzy powinni całkowicie należeć do Ciebie, przepraszamy Cię i wołamy: Panie, zmiłuj się nad nami!

Za znieważenie dni świętych, za niepotrzebną pracę w niedziele i święta, a także za wypełnianie czasu rozrywkami kosztem Mszy Świętej i niegodne, świętokradcze przystępowanie do Komunii Świętej, a więc za całą oziębłość i obojętność wobec Ciebie obecnego w Najświętszym Sakramencie, a także za zbyt małe cenienie sakramentu pojednania, przepraszamy Cię i wołamy: Panie, zmiłuj się nad nami!

Za rozbijanie małżeństw i łamanie wierności małżeńskiej, za odmawianie dzieciom nienarodzonym prawa do życia, za grzechy pijaństwa, ze deptanie cnoty czystości, rozwiązłość obyczajów i wszelkie zgorszenie dawane bliźnim, przepraszamy Cię i wołamy: Panie, zmiłuj się nad nami!

Za brak odwagi w wyznawaniu Ciebie i odpowiedzialności za Twój Kościół, za stawianie wartości materialnych wyżej od Ciebie, za obojętność rodziców i dorosłych wobec chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży, za to, że nie dajemy o Tobie świadectwa w otaczającym nas świecie, przepraszamy Cię i wołamy: Panie, zmiłuj się nad nami!

Ty, który pozostajesz wierny nawet wówczas, gdy my dopuszczamy się niewierności, przebacz nam nasze winy i pozwól nam być pośród ludzi Twoimi prawdziwymi świadkami. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Fragmenty modlitwy ekspiacyjnej
napisanej przez abp. Henryka Muszyńskiego
na rozpoczęcie Wielkiego Postu

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki