Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Pokój, który głosi Boże Narodzenie, jest możliwy, jeśli dojdzie do zbliżenia, a nie do rozdzielania Palestyńczyków i Izraelczyków uważa łaciński patriarcha Jerozolimy abp Michel Sabbah. Z okazji zbliżających się świąt wystosował on orędzie. Podkreślił w nim, zwracając uwagę na utrzymującą się bardzo trudną sytuację w Ziemi Świętej, że przesłaniem...

» – Pokój, który głosi Boże Narodzenie, jest możliwy, jeśli dojdzie do zbliżenia, a nie do rozdzielania Palestyńczyków i Izraelczyków – uważa łaciński patriarcha Jerozolimy abp Michel Sabbah. Z okazji zbliżających się świąt wystosował on orędzie. Podkreślił w nim, zwracając uwagę na utrzymującą się bardzo trudną sytuację w Ziemi Świętej, że przesłaniem Bożego Narodzenia jest życie, pokój i sprawiedliwość. – Budzi to nadzieję na nadejście pokoju, spokoju i wolności na ziemię, w której urodził się Chrystus – dodał hierarcha.

» Kongregacja ds. Świętych uznała męczeństwo siostry Lindalva Justo de Oliveira, Brazylijki, która pracowała apostolsko w Salwadorze, na północy Brazylii w stanie Bahia. Zakonnica, zamordowana w Wielki Piątek 1993 r., zostanie niebawem ogłoszona błogosławioną.

» Kard. Adam Kozłowiecki otrzymał order Legii Honorowej. Uroczystość jego wręczenia odbyła się 19 grudnia wieczorem w Ambasadzie Francuskiej w Lusace. Sędziwego purpurata odznaczono za szczególny wkład w rozwój szkolnictwa, służby zdrowia i ewangelizacji Zambii. – Motywując tę decyzję tym, że kard. Kozłowiecki, zaraz po wyzwoleniu obozu w Dachau, zamiast wrócić do Polski przyjechał na misje do ówczesnej Rodezji Północnej i całe swoje życie ofiarował Zambii – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Adam Pergół. Wyjaśnił, że hierarcha działał nie tylko na płaszczyźnie religijnej, choć oczywiście głoszenie Słowa Bożego było zawsze dla niego istotne. Organizował również system edukacji i wniósł wiele w rozwój całego kraju.

» W chińskim mieście Xinjiang, 670 km na południowy zachód od Pekinu, liczni wierni wzięli udział w pogrzebie tamtejszego biskupa. Joseph Li Hongguang zmarł 13 grudnia, w wieku 80 lat – informuje agencja UCAN przypominając, że był on uznawany zarówno przez rząd, jak i Stolicę Apostolską.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki