Logo Przewdonik Katolicki

Symbol zgody i pokoju

Aneta Kwiatkowska
Fot.

18 grudnia do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Stąd, dzięki harcerzom, trafiło do wielu domostw, kościołów, urzędów i szkół. Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli do Lichenia harcerze z Komendy Hufca ZHP w Koninie, którym asystowało blisko czterystu skautów z Konina i powiatu konińskiego. W bazylice powitał ich ks. harcmistrz...

18 grudnia do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Stąd, dzięki harcerzom, trafiło do wielu domostw, kościołów, urzędów i szkół.

Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli do Lichenia harcerze z Komendy Hufca ZHP w Koninie, którym asystowało blisko czterystu skautów z Konina i powiatu konińskiego. W bazylice powitał ich ks. harcmistrz Zbigniew Krochmal MIC, rzecznik prasowy sanktuarium, który ze skautingiem związany jest od 30 lat. Harcerze zanieśli światełko do kaplicy Trójcy Świętej. Tam uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Krochmala, który w kazaniu powiedział m.in.: – Przyjmując światło betlejemskie, nie tylko wypełniamy tradycyjny rytuał, ale przyjmujemy zobowiązanie do bycia światłem dla siebie, dla innych. Bycia ciepłem dla otaczającego świata. Nie chowajmy światła pod korzec! Niech świeci pełnym blaskiem naszej Ojczyźnie, naszym rodzinom i nam samym. Ksiądz Krochmal wspomniał również postać i postawę patrona harcerzy, bł. ks. Stefana Frelichowskiego, więźnia obozu koncentracyjnego w Dachau, który przez całe życie, jako uczeń, harcerz, kleryk i ksiądz służył drugiemu człowiekowi, gotów sprzeciwiać się temu, co złe i niezgodne z prawdą.

Po Eucharystii zaproszono harcerzy do Domu Pielgrzyma „Arka”, gdzie czekał na nich gorący posiłek. Pokrzepieni na duchu i ciele, radzi, że wzorowo wypełnili powierzoną misję, młodzi ludzie pożegnali Licheń i udali się do swoich miejscowości, by dzielić się z mieszkańcami płomykiem betlejemskiego światełka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki