Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Ksiądz Makulski wraca do zdrowia

Aneta Kwiatkowska
Fot.

W krakowskim szpitalu, po przebytej operacji przebywa ks. Eugeniusz Makulski, honorowy kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. 78-letni duchowny nabiera sił pod opieką lekarzy specjalistów oraz księży marianów z domów zakonnych położonych na południu Polski. W stałym kontakcie z kapłanem są jego współbracia z Lichenia. Każda operacja, której poddawany jest starszy...

W krakowskim szpitalu, po przebytej operacji przebywa ks. Eugeniusz Makulski, honorowy kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. 78-letni duchowny nabiera sił pod opieką lekarzy specjalistów oraz księży marianów z domów zakonnych położonych na południu Polski. W stałym kontakcie z kapłanem są jego współbracia z Lichenia.

– Każda operacja, której poddawany jest starszy człowiek, niesie ze sobą ryzyko. Na szczęście przekazywane nam informacje o stanie zdrowia ks. Makulskiego są optymistyczne. Jeszcze nie wiemy, kiedy opuści lecznicę, w której przebywa na rekonwalescencji. Ufamy, że niebawem w pełni powróci do zdrowia i nadal będzie służył Bogu i pielgrzymom – powiedział rzecznik prasowy sanktuarium w Licheniu ks. Zbigniew Krochmal MIC. Dodał, że o szybki powrót ks. Makulskiego do zdrowia modlą się w codziennych modlitwach księża marianie, a parafianie licheńscy zamówili w tej intencji kilkadziesiąt Mszy Świętych.

Ksiądz Eugeniusz Makulski od 40 lat związany jest z sanktuarium licheńskim. Przybył tu w 1966 r., by przygotować parafię do uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej, która odbyła się 15 sierpnia 1967 r. W 1994 r. przyjął odpowiedzialność za budowę świątyni – największej w Polsce, poświęconej 12 czerwca 2004 r. W tym też roku ks. Makulski przeszedł na emeryturę, zachowując dożywotnio tytuł honorowego kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Jest autorem wielu książek, m.in.: „Objawienia Matki Bożej w Licheniu”, „Licheń. Sanktuarium Maryjne”, „Golgota w Licheniu”, „Sercem pisane o Licheniu”, „Z licheńskiej księgi łask”, „Powołanie i służba”, „Opowieści księdza kustosza”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki