Logo Przewdonik Katolicki

Twórcy pism parafialnych

Błażej Tobolski
Fot.

W drugą sobotę grudnia po raz kolejny spotkali się członkowie redakcji prasy parafialnej, należący do Oddziału Poznańskiego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej. Tym razem spotkanie odbyło się w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela na os. Warszawskim w Poznaniu. Po wspólnej Eucharystii redaktorzy parafialnych pism zapoznali się z możliwościami współpracy prasy lokalnej...

W drugą sobotę grudnia po raz kolejny spotkali się członkowie redakcji prasy parafialnej, należący do Oddziału Poznańskiego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej.

Tym razem spotkanie odbyło się w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela na os. Warszawskim w Poznaniu. Po wspólnej Eucharystii redaktorzy parafialnych pism zapoznali się z możliwościami współpracy prasy lokalnej z Radiem Emaus i wysłuchali prelekcji nt. osoby i działalności bł. Natalii Tułasiewicz. Podczas wspólnego dzielenia się opłatkiem, pamięcią i modlitwą otoczono również ks. Bogusza Lewandowskiego, zmarłego w ubiegłym roku śmiercią tragiczną duszpasterza pracowników środków społecznego przekazu, dyrektora Radia Emaus.

Oddział Poznański OSPP został formalnie utworzony w naszej archidiecezji w 2000 r. dekretem abp. Juliusza Paetza. Organizuje on m.in. cykliczne warsztaty dla dziennikarzy, pomagające im prowadzić i rozwijać lokalne gazety parafialne. Zainteresowani redaktorzy mogą skontaktować się ze Stowarzyszeniem poprzez pocztę elektroniczną: opospp@o2.pl lub pod numerem tel. 061-86-66-249.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki