Logo Przewdonik Katolicki

Przyjdź, Panie Jezu!

ks. Grzegorz Nowicki
Fot.

Zbliżają się święta Narodzenia Pańskiego. Można jeszcze przyłączyć się do akcji Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!, zainicjowanej przez Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu, do której włączyły się parafie rejonu sieradzkiego, duchowieństwo, katecheci, wolontariusze. Razem pragniemy dotrzeć do ludzi młodych i pomóc im pójść nową drogą....

Zbliżają się święta Narodzenia Pańskiego. Można jeszcze przyłączyć się do akcji „Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!”, zainicjowanej przez Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu, do której włączyły się parafie rejonu sieradzkiego, duchowieństwo, katecheci, wolontariusze.

Razem pragniemy dotrzeć do ludzi młodych i pomóc im pójść nową drogą. Czas zejść z drogi przemocy, bezprawia, z drogi naznaczonej łzami, obłudą, chamstwem i materializmem. Czas wkroczyć na drogę miłosierdzia, miłości i dobroci, prowadzącą z mroku ku światłości. Jako Adwentowi Posłańcy niesiemy pokój do miejsc, w których panuje smutek; dzielimy się wiarą, nadzieją i miłością z samotnymi, odrzuconymi. Razem z nimi przeżywamy czas Adwentu i oczekujemy dnia Narodzenia Pańskiego. Może to my sprawimy, że będzie na nie z radością czekał także ktoś, kto wcześniej utracił nadzieję?

Mottem tegorocznej edycji akcji „Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!” są słowa Jana Pawła II: „Jak wiele traci człowiek, który nie dopuści Chrystusowi urodzić się pod dachem swego serca”. Zasady akcji są proste: należy wysłać SMS-a lub e-maila do konkretnych osób, nosić opaskę MARANA THA, uczestniczyć w roratach i rekolekcjach przygotowanych przez parafie sieradzkie: św. Urszuli Ledóchowskiej, Najświętszego Serca Jezusowego i Wszystkich Świętych, wykonać wieniec adwentowy i umieścić go w swoim pokoju, zapalając podczas wieczornej modlitwy świece oznaczające kolejną niedzielę Adwentu, rozdawać znajomym sianko – znak gotowości na przyjęcie Jezusa, rozprowadzać specjalne kartki świąteczne. Najważniejsze, aby realizować własny pomysł owocnego czekania na narodzenie Chrystusa we własnym sercu.

Jak włączyć się do akcji? Należy wejść na stronę internetową: www.zsksieradz.com i kliknąć w baner „Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!”, następnie przeczytać list do wolontariuszy lub porozmawiać z napotkanym Adwentowym Posłańcem (można go poznać po opasce z napisem MARANA THA).

Internet, poczta elektroniczna, telefonia komórkowa zmieniły naszą codzienność. Korzystamy z nich m.in. po to, by pogłębiać wiedzę o świecie, nawiązywać znajomości, przekazywać różne informacje. Nic zatem dziwnego, że zrodziła się myśl, iż zdobycze techniki, wynalazki, mogą być doskonałym narzędziem do dzielenia się wiarą w Jezusa Chrystusa, do ewangelizacji.

Akcja trwa od 3 do 25 grudnia 2006 r. Odbywa się w szkołach, w pracy, w kościołach; wszędzie tam, gdzie pojawią się Adwentowi Posłańcy. Jej finał przypomina wspaniały akord muzyczny. Składa się nań wieczerza wigilijna w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi, wspólny udział w pasterce, radosne świętowanie świąt Narodzenia Pańskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki