Logo Przewdonik Katolicki

Wieczysta adoracja w Inowrocławiu

Jacek Nijak
Fot.

W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla (25.11.) w inowrocławskim kościele pw. św. Józefa została poświęcona nowa kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył bp Wojciech Polak. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament przeniesiono do nowej kaplicy adoracji, gdzie przez całą noc czuwała na modlitwie grupa...

W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla (25.11.) w inowrocławskim kościele pw. św. Józefa została poświęcona nowa kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył bp Wojciech Polak. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament przeniesiono do nowej kaplicy adoracji, gdzie przez całą noc czuwała na modlitwie grupa wiernych. – Od dawna dostrzegałem potrzebę zorganizowania w naszej świątyni wieczystej adoracji, która jest bardzo osobistą formą spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Cieszę się, że mój zamysł został zrealizowany i że kaplica będzie miejscem doświadczenia bliskości Chrystusa Pana, obecnego w Najświętszym Sakramencie, i to nie tylko dla naszych parafian, ale także dla kuracjuszy przebywających w inowrocławskim sanatorium – mówi ks. kan. Antoni Balcerzak, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu.

Prace konserwatorsko-budowlane w kaplicy wykonał zespół pod kierownictwem inż. Piotra Hopci. Na szczególną uwagę zasługuje piękna mozaika przedstawiająca ,,drzewo życia”, którą wykonał ks. Henryk Kaszycki SDB według projektu inż. arch. Ewy Pasoń. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy codziennie w godzinach od 8.30 do 18.30.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki