Logo Przewdonik Katolicki

Jedność w obecności Boga

Danuta Chodera, Błażej Tobolski
Fot.

Boże, obdarz Kościół swój jednością i pokojem. Do modlitwy o jedność Kościoła wezwany jest każdy chrześcijanin. Pamiętajmy o tym codziennie, nie tylko przez jeden tydzień w roku. Gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) tegoroczne hasło Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia) zaproponowała...

„Boże, obdarz Kościół swój jednością i pokojem”. Do modlitwy o jedność Kościoła wezwany jest każdy chrześcijanin. Pamiętajmy o tym codziennie, nie tylko przez jeden tydzień w roku.

Gdzie dwaj albo trzej zebrani są w imię Moje, tam jestem pośród nich (Mt 18, 20) – tegoroczne hasło Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia) zaproponowała ekumeniczna grupa z Irlandii. Pragnienie duchowej jedności jest szczególnie bliskie Irlandczykom świadomym, że chrześcijańskie Kościoły zostały uwikłane w przeszłości w różne konflikty, które doprowadziły do wzajemnych bolesnych zranień. Ewangeliczny motyw kieruje uwagę na Jezusa jako Źródło jedności i pokoju, którymi Bóg pragnie obdarzyć wierzących. Bycie chrześcijaninem zobowiązuje do konstruktywnych rozmów na temat przeszłości oraz do szukania wspólnej drogi i wzajemnego przebaczenia. Te wskazania zostały zawarte w tematach rozważań na każdy dzień tegorocznego Tygodnia Modlitw.
Również w świątyniach archidiecezji poznańskiej odbywały się w tych dniach nabożeństwa, w których uczestniczyli duchowni i wierni różnych wyznań chrześcijańskich w Poznaniu. Wielbiąc Boga psalmami i rozważając teksty Pisma Świętego, ich uczestnicy mieli również okazję wysłuchać kazań duchownych z Kościołów wchodzących w skład Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, organizatora tych spotkań. Wyrazem przynależności do jednej owczarni Chrystusa było wspólne błogosławieństwo udzielane wiernym na zakończenie modlitwy przez wszystkich obecnych na niej duchownych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki