Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, ks. bp W. Mering przewodniczył Mszy św. na włocławskim cmentarzu komunalnym; homilię wygłosił prefekt WSD ds. studiów ks. Radosław Cyrułowski. Uczestnikami liturgii byli kapłani włocławscy, w ich liczbie członkowie kapituły katedralnej, siostry zakonne i wierni świeccy. Po Eucharystii wszyscy uczestniczyli w procesji alejkami...

» 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, ks. bp W. Mering przewodniczył Mszy św. na włocławskim cmentarzu komunalnym; homilię wygłosił prefekt WSD ds. studiów ks. Radosław Cyrułowski. Uczestnikami liturgii byli kapłani włocławscy, w ich liczbie członkowie kapituły katedralnej, siostry zakonne i wierni świeccy. Po Eucharystii wszyscy uczestniczyli w procesji alejkami cmentarza z modlitwą wypominkową za wszystkich wiernych zmarłych. Ofiary z kwesty, prowadzonej w tym dniu przez alumnów na cmentarzach diecezji włocławskiej, przeznaczone są na utrzymanie WSD we Włocławku.

» W ostatnim tygodniu października odbyły się główne obchody jubileuszu 60-lecia istnienia Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu. Jej księgozbiór liczy obecnie ok. 120 tys. pozycji; z usług placówki korzysta ok. 12 tys. osób. Warto wiedzieć, że biblioteka jest laureatką Nagrody Ikara za wprowadzenie pierwszej w Polsce komputerowej obsługi czytelników. Natomiast w maju br. placówka otrzymała najwyższe odznaczenie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – medal „Bibliotheca Magna” – za wybitne zasługi dla polskiego bibliotekarstwa (do tej pory uhonorowano nim kilkanaście bibliotek w Polsce). Gratulujemy!

» 15 listopada o godz. 18 w konińskim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Okólnej 47 a odbędzie się spotkanie z Anną Dragan, pisarką, autorką m.in. książki o św. Faustynie „Róże w saganie”. Wstęp wolny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki