Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» 31 października ulicami Nakła nad Notecią przeszedł Marsz Milczenia, będący sprzeciwem wobec szkolnej agresji i demoralizacji, aktem upamiętnienia czternastoletniej Ani z Gdańska, która popełniła samobójstwo po tym, jak została upokorzona przez rówieśników z klasy. Nakielski niemy protest zorganizowali uczniowie klasy hotelarskiej Zespołu Szkół im. Króla Władysława Łokietka...

» 31 października ulicami Nakła nad Notecią przeszedł Marsz Milczenia, będący sprzeciwem wobec szkolnej agresji i demoralizacji, aktem upamiętnienia czternastoletniej Ani z Gdańska, która popełniła samobójstwo po tym, jak została upokorzona przez rówieśników z klasy. Nakielski niemy protest zorganizowali uczniowie klasy hotelarskiej Zespołu Szkół im. Króla Władysława Łokietka w Lubaszczu.

» „Kościół na Kujawach na przestrzeni wieków” – to temat III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kujawach, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy etap intelektualnych zmagań zostanie przeprowadzony w III Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy 18 listopada. O godz. 10 uczestnicy przystąpią do rozwiązywania testu historycznego.

» Trwają przygotowania do kolejnej edycji bożonarodzeniowej akcji „Gość w dom” – świątecznej wizyty gości z Białorusi w naszym regionie, a także w domach diecezjan. Bydgoska Kuria Diecezjalna sporządza listę rodzin pragnących wzorem roku ubiegłego włączyć się w program wizyty. Nasi goście będą uczestniczyć w wycieczkach, koncertach, spotkaniach. Na 23 grudnia zaplanowano spotkanie opłatkowe z biskupem Janem Tyrawą. Akcja „Gość w dom” potrwa od 20 do 27 grudnia. Przygotowują ją wspólnie Urząd Miasta, diecezja, bydgoskie media. Rodziny chętne do przyjęcia Białorusinów mogą zgłaszać się w swoich parafiach, kurii bądź też w redakcji „Przewodnika Katolickiego Diecezji Bydgoskiej”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki