Logo Przewdonik Katolicki

Aby Boże Słowo stało się miodem

Hubert Kubica
Fot.

Rodzinnym Spożywaniem Biblii w Centrum Kultury Zamek rozpoczęło się 5 listopada V Ekumeniczne Święto Biblii. W to niedzielne popołudnie jego uczestnicy mogli nie tylko wsłuchać się w Słowo Boże, ale również symbolicznie je spożyć. Kto wybrał się do Zamku, na pewno nie żałował. Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej można było posłuchać wybranych fragmentów Pisma...

Rodzinnym Spożywaniem Biblii w Centrum Kultury Zamek rozpoczęło się 5 listopada V Ekumeniczne Święto Biblii. W to niedzielne popołudnie jego uczestnicy mogli nie tylko wsłuchać się w Słowo Boże, ale również symbolicznie je spożyć. Kto wybrał się do Zamku, na pewno nie żałował.

Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej można było posłuchać wybranych fragmentów Pisma Świętego w interpretacji aktora Teatru Nowego, Zbigniewa Grochala. Na harfie zagrała Cecylia Matysik-Ignyś, a śpiewała schola „Gultoviensis”.

„Synu człowieczy nasyć żołądek i napełnij wnętrzności swoje tym zwojem, który ci podałem. Zjadłem go, a w ustach moich był słodki jak miód” (Ez 3,3). W myśl tych słów z Księgi Ezechiela przedstawiciele Poznańskiej Grupy Ekumenicznej zadbali nie tylko o „strawę” duchową, ale przygotowali produkty, które na co dzień spożywamy na naszych stołach. W symboliczny więc sposób wszyscy spożyli Słowo Boże, które ma stać się pokarmem nie tylko w czasie Eucharystii, ale na co dzień. Drugą część wieczoru zajęła konsumpcja tortu przygotowanego przez cukiernię z ul. Zagrodniczej w Poznaniu oraz produktów mlecznych przygotowanych przez Średzką Spółdzielnię Mleczarską „Jana”.

Uczestnicy spotkania w Zamku zostali też obdarowani okazjonalnym wydaniem ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki