Logo Przewdonik Katolicki

Talibowie grożą palcem

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Podczas niedawnej wizyty w Waszyngtonie szef MON Radosław Sikorski zapowiedział, że Polska znacząco wzmocni swoją obecność w Afganistanie. Obecnie w kraju tym przebywa stu naszych żołnierzy, a od lutego ma ich tam stacjonować ponad tysiąc. Tymczasem, jak poinformował jeden z naszych dzienników, przedstawiciel podziemnego państwa talibów w specjalnym oświadczeniu ostrzegł polski...

Podczas niedawnej wizyty w Waszyngtonie szef MON Radosław Sikorski zapowiedział, że Polska znacząco wzmocni swoją obecność w Afganistanie. Obecnie w kraju tym przebywa stu naszych żołnierzy, a od lutego ma ich tam stacjonować ponad tysiąc.

Tymczasem, jak poinformował jeden z naszych dzienników, przedstawiciel podziemnego państwa talibów w specjalnym oświadczeniu ostrzegł polski rząd przed wysłaniem wojsk do Afganistanu.

„Apelujemy do parlamentu i narodu polskiego. Wojska brytyjskie i kanadyjskie odnoszą porażkę za porażką. Dlatego tym bardziej nie powinniście podejmować decyzji o wysłaniu wojsk do Afganistanu” – ostrzega Islamski Emirat Afganistanu.

Oświadczenie ukazało się na stronie internetowej należącej do czeczeńskich bojowników. Premier Jarosław Kaczyński uspokaja jednak, że choć służby badają sprawę ostrzeżeń, to na razie „nic poważnego się nie dzieje”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki