Logo Przewdonik Katolicki

Znów razem!

PK, ks. Michał Damazyn
Fot.

W bydgoskiej świątyni pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy od wielu lat spotykają się osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi (najczęściej uczniami pobliskiego II Liceum Ogólnokształcącego). Po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. wakacjami, wyjątkowa wspólnota zebrała się znów na Mszy św. Eucharystię sprawował ks. Michał Damazyn, duchowy opiekun grupy....

W bydgoskiej świątyni pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy od wielu lat spotykają się osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi (najczęściej uczniami pobliskiego II Liceum Ogólnokształcącego).

Po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. wakacjami, wyjątkowa wspólnota zebrała się znów na Mszy św. Eucharystię sprawował ks. Michał Damazyn, duchowy opiekun grupy. W modlitwie dziękowaliśmy Jezusowi za miniony czas indywidualnej pracy nad sobą, prosiliśmy Go o opiekę i pomoc na miesiące naszych wspólnych przedsięwzięć. Po Mszy św. wymienialiśmy wspomnienia, był śpiew. Każdy czuł ogromną radość ze spotkania. Pojawiły się plany na przyszłość.

Wszyscy są zaproszeni
Przyparafialna wspólnota gromadzi się dwa razy w miesiącu: w pierwszą i trzecią niedzielę o godz. 16.30. Raz uczestniczymy we Mszy św., potem odbywają się wspólne spotkania i warsztaty. Działamy twórczo. W tym roku, wzorem ubiegłego, planujemy między innymi przygotować jasełka. Serdecznie zapraszamy do naszego grona wszystkie osoby niepełnosprawne i tych, którzy chcieliby wspólnie z nami spędzić radośnie czas!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki