Logo Przewdonik Katolicki

Narodziny bieli

Tomasz Sawic
Fot.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Włocławka cieszył się wernisaż wystawy malarstwa Pawła Nowaka Narodziny bieli, który odbył się 6 stycznia br. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej. Paweł Nowak urodził się w 1956 r. w Aleksandrowie Kujawskim, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Jest...

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Włocławka cieszył się wernisaż wystawy malarstwa Pawła Nowaka „Narodziny bieli”, który odbył się 6 stycznia br. w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej.

Paweł Nowak urodził się w 1956 r. w Aleksandrowie Kujawskim, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Swe prace prezentował na 11 wystawach indywidualnych oraz 21 zbiorowych. Brał udział w dziewięciu konkursach, w dwu z nich zajął pierwsze miejsce (w 1994 r.). Wystawę „Narodziny bieli” można zwiedzać do 29 stycznia br.
Podczas wernisażu dotychczasowy dyrektor galerii Roman Kamiński, który przeszedł na emeryturę, przekazał symbolicznie rządy nad placówką Pawłowi Walczewskiemu, pełniącemu od początku 2006 r. obowiązki dyrektora placówki.
Paweł Walczewski urodził się na Lubelszczyźnie w 1958 r. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskał w 1977 r. Od dziesięciu lat pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku, zajmując się organizacją wystaw oraz edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Jest malarzem akwarelistą. W organizowanym w 1995 r. przez włocławską galerię konkursie malarstwa zajął trzecie miejsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki