Logo Przewdonik Katolicki

Karnet

Barbara Sawic
Fot.

» Do 22 września w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole można zwiedzać wystawę pt. Historia i zabytki kolskiego klasztoru bernardynów. » Do końca września w Centrum Kultury i Sztuki Galeria Sztuki Wieża Ciśnień i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie czynne są wystawy jubileuszowe dorobku twórczego Joto Giotto Dimitrowa. W Wieży Ciśnień...

» Do 22 września w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole można zwiedzać wystawę pt. „Historia i zabytki kolskiego klasztoru bernardynów”.

» Do końca września w Centrum Kultury i Sztuki Galeria Sztuki „Wieża Ciśnień” i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie czynne są wystawy jubileuszowe dorobku twórczego Joto Giotto Dimitrowa. W „Wieży Ciśnień” prezentowane są malarstwo i rzeźba, w bibliotece – rysunki i medalierstwo. J. G. Dimitrow pochodzi z Macedonii. W 1966 r. ukończył PWSSP (obecnie ASP) w Poznaniu. Tworzy rzeźby monumentalne, małe formy rzeźbiarskie, zajmuje się malarstwem, grafiką, medalierstwem i rekonstrukcją detali architektonicznych.

» Przez cały wrzesień w głównej sali wystawienniczej Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku prezentowana jest wystawa Stowarzyszenia Artystów „Młyn”. Tworzy je czternastoosobowa grupa artystów ze Zgierza, w większości absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wypowiadają się oni w różnych technikach plastycznych: rysunku, malarstwie, sztuce użytkowej i tkaninie.
W tym samym czasie w „Salonie Młodych” trwa wystawa fotografii Tomasza Kamińskiego pt. „Obiektywem malowane”. Kamiński, z urodzenia włocławianin, ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Kole i Studium Nauczycielskie w Koninie. Powrócił do rodzinnego miasta, pracuje w GSW jako plastyk, zajmuje się też projektowaniem graficznym; jest m.in. autorem projektu albumu malarstwa Zbigniewa Steca.

» W Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku do 10 października oglądać można wystawę malarstwa Agnieszki Borkowskiej. Są tu prace wykonane w technice pasteli, akrylu i akwareli. Artystka wykonuje też małe formy rzeźbiarskie, grafiki i prace z wykorzystaniem kaligrafii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki