Logo Przewdonik Katolicki

Przesłanie nadziei

Ks. Michał Maciołka
Fot.

Oto Matka Twoja Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 2006 Przed rokiem przeżywaliśmy uroczystą koronację łaskami słynącej figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim. Jest to jedyne sanktuarium w naszej archidiecezji, w którym znajdują się korony osobiście pobłogosławione przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość koronacyjna poprzedzona...

„Oto Matka Twoja”
Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 2006

Przed rokiem przeżywaliśmy uroczystą koronację łaskami słynącej figury Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim. Jest to jedyne sanktuarium w naszej archidiecezji, w którym znajdują się korony osobiście pobłogosławione przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość koronacyjna poprzedzona była wielomiesięcznym przygotowaniem całego Kościoła poznańskiego.

Było więc nawiedzenie wszystkich parafii przez kopię cudownej figury, pielgrzymki dekanalne do Wielenia i niezapomniany Kongres Maryjny, podczas którego poprzez liturgię, sesję naukową, dyskusje w radiu i koncerty przybliżono osobę i dzieło Matki Bożej. Wszystko to wymagało wielu prac organizacyjnych, poświęcenia i zapału serc.

Nieczęsto spotykamy się z taką mobilizacją społeczną, jak w tamtych dniach koronacyjnych. Wydaje się, że to wielkie dzieło zrodzone z miłości do Matki Bożej zasługuje na zachowanie od zapomnienia. Stąd powstała się myśl opracowania Księgi pamiątkowej koronacji, którą zatytułowaliśmy „Oto Matka Twoja”. Nie chodzi jednak tylko o wspomnienia. Książka, będąc świadectwem wiary chrześcijańskiej współczesnych Polaków, niesie jednocześnie przesłanie nadziei na nasze trudne czasy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki