Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Miłość wszystko przetrzyma

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Poruszająca serca historia wydarzyła się 21 czerwca podczas pielgrzymki podopiecznych Domu Dziecka w Nowym Świecie (powiat turkowski) do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po czterech latach rozłąki spotkało się rodzeństwo: osiemnastoletni Adam i starsza od niego o siedem lat siostra Małgorzata. Do spotkania doszło przed południową Mszą św. w bazylice mniejszej. Adam...

Poruszająca serca historia wydarzyła się 21 czerwca podczas pielgrzymki podopiecznych Domu Dziecka w Nowym Świecie (powiat turkowski) do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po czterech latach rozłąki spotkało się rodzeństwo: osiemnastoletni Adam i starsza od niego o siedem lat siostra – Małgorzata.

Do spotkania doszło przed południową Mszą św. w bazylice mniejszej. Adam pierwszy dostrzegł siostrę w tłumie pielgrzymów. – Ona mnie w ogóle nie poznała. Gdy do niej podszedłem, spojrzała na mnie takimi oczami, że nie mam słów, by to opisać – opowiadał chłopak. Sam ze wzruszenia niewiele powiedział siostrze. – Tak mnie ścisnęło w gardle, że nie byłem w stanie się odezwać. Bardzo za nią tęsknię – tłumaczył.

Adam wraz z siostrą i dwójką starszych braci trafił do domu dziecka przed dziesięcioma laty. Po kilku latach rodzeństwo rozłączono. Chłopiec został w Nowym Świecie, jego bracia wrócili do rodziców, a Małgosię skierowano do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Łopiennie (powiat gnieźnieński).

Adam przyjechał do Lichenia w grupie dwudziestu podopiecznych Domu Dziecka w Nowym Świecie. Do sanktuarium zaprosili ich księża marianie, którzy w ubiegłym roku nawiązali współpracę z nowomiejską placówką. Pierwsze spotkanie odbyło się z okazji mikołajków. Marianie sprawili wówczas dzieciom niespodziankę, obdarowując je prezentami świątecznymi.

Teraz upominkiem był całodniowy pobyt wychowanków domu dziecka w sanktuarium licheńskim. Wraz z przewodnikiem były na Golgocie, gdzie przeszły schodami pokutnymi; wysłuchały bicia największego w Polsce dzwonu – Maryi Bogurodzicy; wjechały windą na wieżę bazyliki, skąd roztacza się wspaniały, rozległy widok na okolicę. W południe uczestniczyli w Eucharystii, wielu z nich przystąpiło do sakramentu pojednania i Komunii św. Po południu w oddalonym o trzy km od Lichenia Lesie Grąblińskim odprawili Drogę krzyżową.

Po powrocie do sanktuarium okazało się, że na wszystkich czekają upominki, a także kilka godzin zabawy przed Domem Pielgrzyma „Arka”.

Módlmy się za dzieci z domów dziecka. Boże, daj im kiedyś zaznać szczęścia, które daje życie w rodzinie...

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki