Logo Przewdonik Katolicki

Pomoc dla Indonezji

Marcin Jarzembowski
Fot.

Caritas Diecezji Bydgoskiej uruchomiła specjalny numer konta, na które można wpłacać środki dla ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji. Według dyrektora diecezjalnej Caritas, ks. prałata Wojciecha Przybyły, nikt nie powinien zostać obojętny w obliczu kataklizmów, które nękają świat. Zawsze musimy pamiętać o tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez los. Dlatego uruchomiliśmy...

Caritas Diecezji Bydgoskiej uruchomiła specjalny numer konta, na które można wpłacać środki dla ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji.

Według dyrektora diecezjalnej Caritas, ks. prałata Wojciecha Przybyły, nikt nie powinien zostać obojętny w obliczu kataklizmów, które nękają świat. – Zawsze musimy pamiętać o tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez los. Dlatego uruchomiliśmy specjalny numer konta, na które można przekazywać pieniądze. Wpłaty indywidualne przyjmujemy także w naszej siedzibie przy ul. Cienistej 2 w Bydgoszczy.

Trzęsienie ziemi, które 27 maja nawiedziło indonezyjską wyspę Jawa, miało siłę ponad sześciu stopni w skali Richtera. Liczba ofiar przekroczyła wówczas pięć tysięcy osób. Potrzebne są lekarstwa, koce, środki do uzdatniania wody, namioty, śpiwory oraz żywność.

Akcja jest koordynowana przez Caritas Polska.

Konto: Fortis Bank Polska S.A.
70 1600 1185 0004 0807 2566 7001 z dopiskiem: Indonezja

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki