Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Uroczystości z okazji 25. rocznicy śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyły się w parafii w Zuzeli w diecezji łomżyńskiej. To właśnie w tej miejscowości urodził się i spędził pierwsze lata dzieciństwa późniejszy Prymas Tysiąclecia. Mieszkańcy Zuzeli modlili się o jego rychłą beatyfikację. » Ponad 3 tys. prac otrzymała Komisja Episkopatu Polski ds. Misji...

» Uroczystości z okazji 25. rocznicy śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyły się w parafii w Zuzeli w diecezji łomżyńskiej. To właśnie w tej miejscowości urodził się i spędził pierwsze lata dzieciństwa późniejszy Prymas Tysiąclecia. Mieszkańcy Zuzeli modlili się o jego rychłą beatyfikację.

» Ponad 3 tys. prac otrzymała Komisja Episkopatu Polski ds. Misji w ramach V edycji konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki”. Finał odbył się w Sandomierzu. Zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa ze Skarszewów i Gimnazjum im. prof. Tadeusza Tuszewskiego z Obry. – Poprzez konkurs wszyscy: nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz dzieci i młodzież – mają okazję otwarcia się na inne narody i kultury – powiedział ks. Czesław Noworolnik, sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji.

» Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przygotowało Akcję Lato 2006 „Wakacje z Wartościami”. Na dzieci i młodzież czekają kolonie i obozy językowe, rekolekcje oraz obozy formacyjno-rekreacyjne. Wszystko odbywać się będzie w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Bliższe informacje: tel. 012-422-42-99 lub na www.ksm.org.pl.

» Kilka tysięcy sołtysów i przedstawicieli środowisk wiejskich uczestniczyło w 14. już pielgrzymce tych środowisk do Matki Bożej Licheńskiej. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering. Specjalne przesłanie do pielgrzymów wystosował prezydent Lech Kaczyński.

» Z warszawskiego lotniska wojskowego odleciał samolot z pomocą humanitarną dla ofiar trzęsienia ziemi na Jawie. W darach Caritas Polska zostały przekazane środki pierwszej potrzeby: leki, materiały opatrunkowe oraz koce. Osoby i instytucje, które chcą wesprzeć akcję pomocy poszkodowanym, mogą dokonywać wpłat na konto: CARITAS POLSKA ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa Bank Millennium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem: INDONEZJA.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki