Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 22 maja bp Stanisław Gębicki poświęcił kaplicę Miłosierdzia Bożego w sieradzkim kościele Najśw. Serca Jezusowego, w której odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wnętrze kaplicy zostało wcześniej wyremontowane, dokonano zmian aranżacji prezbiterium. Zbudowano ołtarz adoracji, umieszczono relikwie św. Faustyny i jej wizerunek. Przed obrazem Jezu, ufam...

» 22 maja bp Stanisław Gębicki poświęcił kaplicę Miłosierdzia Bożego w sieradzkim kościele Najśw. Serca Jezusowego, w której odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wnętrze kaplicy zostało wcześniej wyremontowane, dokonano zmian aranżacji prezbiterium. Zbudowano ołtarz adoracji, umieszczono relikwie św. Faustyny i jej wizerunek. Przed obrazem „Jezu, ufam Tobie” płonie „Ogień Miłosierdzia”, przywieziony 25 marca z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

» 31 maja w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odbyły się uroczystości związane z 25. rocznicą śmierci patrona placówki i 15. rocznicą nadania jej imienia, jak również pobłogosławienia sztandaru szkoły przez Jana Pawła II podczas jego pobytu we Włocławku. W obchodach uczestniczyli członkowie władz państwowych i samorządowych, rodzice uczniów oraz wielu innych gości. W części oficjalnej obejrzano program artystyczny o Słudze Bożym pt. „Twoją drogą podążamy”. Następnie bp W. Mering przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z duchowieństwem włocławskim w kościele Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas której wygłosił homilię.

» Bogaty program miały trwające od 1 do 4 czerwca Dni Sieradza. W tym roku mija 870. rocznica pierwszej pisanej wzmianki o tym mieście; znajduje się ona w bulli papieża Innocentego III z 1136 r. 4 czerwca o godz. 13 kapłani pochodzący z Sieradza sprawowali Mszę św. w kolegiacie Wszystkich Świętych w intencji mieszkańców miasta.

» 2 czerwca przy krzyżu na wiślanej tamie od godz. 19 odbywały się obchody 15. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Włocławka. Ich organizatorami byli: UM Włocławka, Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, par. Matki Bożej Fatimskiej i Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury. Na program złożyły się: koncert „Piosenki dla Jana Pawła II” w wykonaniu kleryckiego zespołu Kerygma i zespołu Kontra; Msza św. o godz. 20.30 pod przewodnictwem wikariusza generalnego ks. inf. Leonarda Urbańskiego, Apel Jasnogórski i modlitwa o beatyfikację Sług Bożych Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki, które poprowadził bp W. Mering. Na zakończenie wystąpił zespół Eden.

» 4 czerwca w bazylice katedralnej święcenia prezbiteratu z rąk bp. W. Meringa przyjęło sześciu diakonów WSD we Włocławku: Artur Biernat, Robert Dynakowski, Marcin Matynka, Łukasz Płóciennik, Marcin Topolski i Karol Zając. Obszerniej o uroczystości – w kolejnym numerze „Ładu Bożego”.

» 4 czerwca Mszą św. o godz. 12 w kościele klasztornym Ojców Franciszkanów we Włocławku zainaugurowano obchody Dni Rzemiosła.

» Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej informuje, że 13 czerwca dyżur w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej będzie pełnić psycholog, ks. dr Eugeniusz Wajszczak. Zainteresowanych zaprasza się do siedziby poradni przy placu Kopernika 3 we Włocławku, od godz. 16 do 17.30, lub do kontaktu telefonicznego: 054-231-27-16.

» 14 czerwca Mszą św. w intencji miasta odprawioną o godz. 18.30 w katedrze rozpoczną się obchody Dni Włocławka. Przed Eucharystią o godz. 18 na placu katedralnym nastąpi poświęcenie i wręczenie sztandaru Straży Miejskiej, obchodzącej 15-lecie istnienia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki