Słudzy Słowa Bożego

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca 2006 r. podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.



W liturgii uczestniczyli prezbiterzy, kapituła katedralna, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, siostry zakonne...
Czyta się kilka minut

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca 2006 r. podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

W liturgii uczestniczyli prezbiterzy, kapituła katedralna, wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, siostry zakonne i licznie przybyli goście. Eucharystię ubogacał śpiew w wykonaniu chóru katedralnego i scholi kleryckiej pod batutą ks. prał. Józefa Nowaka.

Zwracając się w homilii do kandydatów, pasterz diecezji powiedział: – Wszystkim głoście Słowo Boże, które sami z radością przyjęliście. Rozważajcie prawo Boże, wierzcie w to, co przeczytacie, nauczajcie tego, w co uwierzycie i pełnijcie to, czego innych będziecie nauczać. Niech wasza nauka będzie pokarmem dla ludu Bożego; niech świętość waszego życia stanie się źródłem radości dla wyznawców Chrystusa.

W ten sposób, słowem i przykładem, prezbiterzy będą budować Dom Boży, czyli Kościół. Biskup Mering podkreślił, że za ich pośrednictwem zostanie udoskonalona duchowa ofiara wiernych – przez włączenie w Chrystusową Ofiarę, którą będą składać własnymi rękami na ołtarzu w sposób bezkrwawy i sakramentalny. – Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który przyszedł nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć oraz szukać i zbawić to, co zginęło – mówił pasterz diecezji.

Neoprezbiterzy zostali posłani do następujących parafii: ks. Artur Biernat do par. Wniebowzięcia NMP w Izbicy Kujawskiej; ks. Robert Dynakowski – do par. Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim; ks. Marcin Matynka – Przemienienia Pańskiego w Babiaku, ks. Łukasz Płóciennik – św. Jakuba Ap. w Chełmicy Dużej; ks. Marcin Topolski – św. Mikołaja B. i Dobrego Pasterza w Ślesinie; ks. Karol Zając – św. Wita w Tuliszkowie.

Życzmy nowym prezbiterom Kościoła włocławskiego wielu sił i wytrwałości w misji, jakiej się podjęli. Niech Boski Zbawiciel będzie dla nich jedynym oparciem i ucieczką we wszelkich radościach i problemach! Oby nigdy nie zabrakło im naszej życzliwości i modlitwy.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 25/2006