Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Zmarł o. Marian Żelazek, werbista, Ojciec trędowatych, kandydat do pokojowej Nagrody Nobla z 2002 r. Miał 88 lat. Ponad pół wieku poświęcił on służbie najuboższym i najbardziej upośledzonym społecznie mieszkańcom Indii. Pogrzeb odbył się w indyjskim Dźharsugud. » Kard. Stanisław Dziwisz został członkiem dwóch watykańskich dykasterii. Z nominacji...

» Zmarł o. Marian Żelazek, werbista, „Ojciec trędowatych”, kandydat do pokojowej Nagrody Nobla z 2002 r. Miał 88 lat. Ponad pół wieku poświęcił on służbie najuboższym i najbardziej upośledzonym społecznie mieszkańcom Indii. Pogrzeb odbył się w indyjskim Dźharsugud.

» Kard. Stanisław Dziwisz został członkiem dwóch watykańskich dykasterii. Z nominacji Benedykta XVI metropolita krakowski wszedł w skład Kongregacji Wychowania Katolickiego oraz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

» Delegacje robotników i rzemieślników z całej Polski modliły się w sanktuarium patrona ludzi pracy św. Józefa w Kaliszu. – Ludzie mają prawo do pracy wszędzie, ale przede wszystkim w swojej ojczyźnie – powiedział podczas Mszy św. biskup kaliski Stanisław Napierała.

» O spotkaniu Ojca Świętego z młodymi z całej Polski na krakowskich Błoniach 27 maja rozmawiali jego organizatorzy i duszpasterze młodzieży podczas konferencji prasowej w Warszawie. Darem młodych Polaków dla Papieża będzie księga z zobowiązaniami młodych ludzi, którzy w odpowiedzi na apel Benedykta XVI podejmą postanowienie niesięgania po narkotyki. Hasłem akcji zbierania zobowiązań jest „Nie biorę – jestem wolny od narkotyków”. Każdy uczestnik spotkania na krakowskich Błoniach ma przynieść ze sobą skałę (kamyk) z wypisanym na niej swoim imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością, w której mieszka. Skały zostaną potem wmurowane w fundamenty Centrum Jana Pawła II. Każdy uczestnik ma też przynieść świecę (nie pogrzebowy znicz) i śpiewnik – dołączony do kart wstępu oraz śpiwór i karimatę.

» Arcybiskup Władysław Ziółek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, zaprasza lekarzy, pielęgniarki i wszystkich związanych z opieką nad chorymi na Jasną Górę. Uroczysta Suma odprawiona będzie w niedzielę 21 maja o godz. 11 na Szczycie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 20 maja o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. Dzień wcześniej, o godz. 10, rozpoczną się rekolekcje dla służby zdrowia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki