Logo Przewdonik Katolicki

Kierunek – Piaski!

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

O błogosławione owoce pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski z taką intencją zorganizowano tradycyjną pierwszomajową pieszą pielgrzymkę Ruchu Szensztackiego. Część pątników wyruszyła z katedry sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach. Mimo deszczowej pogody w pielgrzymce wzięło...

„O błogosławione owoce pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski” – z taką intencją zorganizowano tradycyjną pierwszomajową pieszą pielgrzymkę Ruchu Szensztackiego. Część pątników wyruszyła z katedry – sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach. Mimo deszczowej pogody w pielgrzymce wzięło udział około 300 osób.

Tradycje pielgrzymki sięgają początku lat 90. Pierwsza grupa wyruszyła z parafii Matki Bożej Zwycięskiej, później pątnicy zaczęli się gromadzić w katedrze, by stamtąd podjąć trud kilkudziesięciokilometrowej wędrówki na obrzeża miasta – do sanktuarium Zawierzenia. – Każdego roku intencje pielgrzymów są związane z aktualnymi potrzebami Kościoła – tłumaczy siostra Estera Balcer. – Tym razem intencją jest prośba o błogosławione owoce pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Chcemy się jak najlepiej przygotować do spotkania z Papieżem – podkreśla.

W programie całodziennego spotkania znalazła się wspólna modlitwa, możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania, Eucharystia oraz agapa. Nie zabrakło gości specjalnych – wśród nich ojca Arkadiusza Sosny, przełożonego prowincjalnego Instytutu Ojców Szensztackich oraz Birgit Winter, członkini Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu z Vallendar.

Justyna Goździewska, harcerka, uczestniczyła w pielgrzymce po raz pierwszy. – Jestem chrześcijanką i interesuje mnie taka forma skupienia. Wędrówka jest jednocześnie modlitwą za Ojca Świętego, który niebawem przyjedzie do Polski. Chcę się na to wydarzenie dobrze przygotować.

Nad zabezpieczeniem pielgrzymki czuwała Maltańska Służba Medyczna. Pątnicy wyruszyli także z Osowej Góry, Łochowa oraz Bartodziejów. Osobna grupa wypłynęła kajakami z Tryszczyna.

Birgit Winter – Ruch Szensztacki jest ruchem maryjnym, wszyscy członkowie zawierają przymierze miłości z Maryją i poprzez tę łączność starają się być takimi pośrednikami łask płynących dla całej ludzkości. Jest to bardzo ważna pielgrzymka, bowiem modlimy się o owoce pielgrzymki Benedykta XVI. Jako Niemka czuję duchową łączność ze wszystkimi pątnikami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki