Logo Przewdonik Katolicki

Ojcostwo na wzór Boga

Hubert Kubica
Fot.

Źródłem prawdy o ojcostwie jest przede wszystkim ojcostwo samego Boga mówił metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Tulcach. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: Trwajcie mocni w wierze. Uczestniczyło w niej kilkuset mężczyzn z całej archidiecezji. W kazaniu wygłoszonym...

– Źródłem prawdy o ojcostwie jest przede wszystkim ojcostwo samego Boga – mówił metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Tulcach. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Trwajcie mocni w wierze”.

Uczestniczyło w niej kilkuset mężczyzn z całej archidiecezji. W kazaniu wygłoszonym podczas uroczystej Mszy św. ks. arcybiskup podkreślił, że każdy ojciec powinien wobec rodziny odrzucić „postawę brania” na rzecz „postawy dawania”. – Ta umiejętność jest konieczna, aby mężczyzna stał się darem dla własnej żony i dzieci – podkreślał metropolita. Bez tej „ofiarności” trudno sobie wyobrazić rodzinę, która „funkcjonuje normalnie i dobrze”.

Po południu odbyły się prowadzone przez ks. arcybiskupa i jego biskupów pomocniczych spotkania z pielgrzymami w kręgach dyskusyjnych. Dotyczyły one spraw, którymi obecnie żyje Kościół poznański. Uczestnicy pielgrzymki rozmawiali z abp. Stanisławem Gądeckim o 69. Synodzie Archidiecezji Poznańskiej, z bp. Markiem Jędraszewskim o rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku, z bp. Grzegorzem Balcerkiem o 40. rocznicy Milenium Chrztu Polski, natomiast z bp. Zdzisławem Fortuniakiem o kształtowaniu duchowości męża, ojca i wychowawcy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki