Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diec. włocławskiej (35)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Michała Archanioła w Russocicach Inicjatywy duszpasterskie: Godzina Święta w każdy pierwszy czwartek miesiąca, z modlitwą o powołania kapłańskie. Wprowadzenie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca oraz nawiedzenie chorych w tym dniu. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przed każdą Mszą św. podczas rekolekcji adwentowych...

Parafia św. Michała Archanioła w Russocicach


Inicjatywy duszpasterskie: Godzina Święta w każdy pierwszy czwartek miesiąca, z modlitwą o powołania kapłańskie. Wprowadzenie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca oraz nawiedzenie chorych w tym dniu. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przed każdą Mszą św. podczas rekolekcji adwentowych i wielkopostnych. Czterdziestogodzinne nabożeństwo w okresie uroczystości Zesłania Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła, z trzydniową adoracją Najświętszego Sakramentu i rekolekcjami eucharystycznymi. Udział wiernych z parafii w I Diecezjalnym Kongresie Kół Różańcowych w Świnicach Warckich, w Diecezjalnym Czuwaniu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, a młodzieży – w rekolekcjach eucharystycznych (Dom Rekolekcyjny w Żydowie). Udział ministrantów we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek w katedrze włocławskiej. Udział dzieci pierwszokomunijnych w Kongresie Eucharystycznym w Świnicach Warckich. Udział młodzieży w spotkaniu z pasterzem diecezji podczas Niedzieli Palmowej oraz w przystankach Jezus; przeprowadzenie konkursu „Pan wieczernik przygotował...”. Dzieła materialne: odnowienie i konserwacja pierwotnej, XIX-wiecznej polichromii w nawie głównej kościoła. Konserwacja obrazu Matki Bożej i św. Józefa. Marmuryzacja i konserwacja ołtarza bocznego. Wymiana pokrycia dachowego na kaplicy bocznej i starej zakrystii od strony północnej. Posrebrzenie i pozłocenie relikwiarza i XIX-wiecznego krzyża w prezbiterium.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie


Eucharystia jest sercem życia Kościoła. Tym bardziej właśnie w Roku Eucharystii zwracano w parafii uwagę, by przepowiadanie dotyczyło tematyki Eucharystii – w kościele i podczas katechez w szkole. Przypominano wiernym o obowiązku i potrzebie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Poza wystawieniem Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca przyjęła się praktyka adoracji w pierwsze soboty miesiąca, połączona z rozważaniami i Różańcem. Odbył się cykl spotkań o tematyce eucharystycznej dla rodziców dzieci, które przystępowały do Pierwszej Komunii św. i dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. Ołtarze na uroczystość Bożego Ciała przygotowali przedstawiciele wspólnot istniejących w parafii. Zakupiono kielich z drewna oliwkowego, ornat i komplet obrusów kościelnych.

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zgłowiączce


Od kwietnia 2005 r. każdego drugiego dnia miesiąca o godz. 21 sprawowana była Msza św. w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas każdej Mszy św. głoszone były homilie nt. roli Eucharystii w życiu chrześcijanina. Prowadzona była katecheza dla młodzieży, w której podkreślano m.in. znaczenie życia Eucharystią. Jedna z rodzin ufundowała krzyż procesyjny, który umieszczony jest przy ołtarzu. Rok Eucharystii upamiętnia też nowy krzyż misyjny. Poddano renowacji dwie monstrancje i kielich do sprawowania Najświętszej Ofiary.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki