Logo Przewdonik Katolicki

Trening i modlitwa

Adam Gajewski
Fot.

Blisko czterdziestu kapłanów i zakonników z całego kraju, jak również i jeden duchowny na co dzień sprawujący posługę w Szwajcarii, uczestniczyło w XVI Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie Stołowym. Patronat nad imprezą, drugi raz z rzędu rozgrywaną w grodzie nad Brdą, objął m.in. ordynariusz bydgoski biskup Jan Tyrawa. Sportowa rywalizacja trwała od 19 do 21 kwietnia. Zmagano...

Blisko czterdziestu kapłanów i zakonników z całego kraju, jak również i jeden duchowny na co dzień sprawujący posługę w Szwajcarii, uczestniczyło w XVI Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie Stołowym. Patronat nad imprezą, drugi raz z rzędu rozgrywaną w grodzie nad Brdą, objął m.in. ordynariusz bydgoski biskup Jan Tyrawa.

Sportowa rywalizacja trwała od 19 do 21 kwietnia. Zmagano się w systemie grup wiekowych, turnieju drużynowym oraz „królewskiej” kategorii „open”. Emocji nie brakowało.

Smak zwycięstwa
Dzień trzeci. Trwają mecze finałowe. Każdy z obecnych w hali sportowej KS „Gwiazda” księży – zawodników ma za sobą wiele rozegranych setów. – O, nie tak łatwo było się dziś przeżegnać przy porannej modlitwie – komentuje „z przymrużeniem oka” nestor kapłańskich rozgrywek, ks. Grzegorz Radzisz, tegoroczny triumfator kategorii „powyżej 65 lat”. Pozostałe „miniturnieje” wygrali: ks. Łukasz Lewandowski (diec. poznańska), ks. Jerzy Ossoliński (diec. przemyska), ks. Stanisław Kryszczuk (diec. lubelska), ks. Antoni Paździorko (redemptorysta), ks. Henryk Kowalski (Szwajcaria). Najlepszym spośród wszystkich zawodników okazał się reprezentant diecezji poznańskiej – ks. Łukasz Lewandowski!

Jak dochodzi się do dobrych rezultatów w tenisie stołowym? – Treningiem i modlitwą! – można było usłyszeć na bydgoskich mistrzostwach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki