Logo Przewdonik Katolicki

Polscy „rewizjoniści”

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Skandal wokół zmiany nazwy obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Ministerstwo Kultury wystąpiło do UNESCO o zmianę nazwy Obóz Koncentracyjny Auschwitz na Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W odpowiedzi na stronach Światowego Kongresu Żydów (WJC) pojawiło się oświadczenie głoszące, że chociaż obóz został zbudowany...

Skandal wokół zmiany nazwy obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Ministerstwo Kultury wystąpiło do UNESCO o zmianę nazwy „Obóz Koncentracyjny Auschwitz” na „Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau”.

W odpowiedzi na stronach Światowego Kongresu Żydów (WJC) pojawiło się oświadczenie głoszące, że „chociaż obóz został zbudowany i zarządzany przez nazistowskie Niemcy, wszyscy w okolicy wiedzieli, że istniał, a pracowników rekrutowano wśród Polaków z pobliskich wiosek. Rząd w Warszawie chce historię Auschwitz, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odseparować od polskiej historii i dać jasno do zrozumienia, że Polska nie była zamieszana w obóz śmierci”.

Stanowisko WJC wywołało oburzenie polskich kombatantów. Zdaniem przedstawicieli Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, „jest to wyjątkowo obrzydliwa obelga pod adresem narodu polskiego”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki