Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» Spotkanie referentów, księży, sióstr, katechetów odpowiedzialnych za koła misyjne prowadzone w parafiach i szkołach naszej diecezji odbyło się 1 kwietnia w Domu Zakonnym Zgromadzenia Ducha Świętego. » 1 kwietnia w bydgoskim sanktuarium Zawierzenia wystawiono spektakl multimedialny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Prezentacje przygotowali: ks. Rafał Karwicki...

» Spotkanie referentów, księży, sióstr, katechetów odpowiedzialnych za koła misyjne prowadzone w parafiach i szkołach naszej diecezji odbyło się 1 kwietnia w Domu Zakonnym Zgromadzenia Ducha Świętego.

» 1 kwietnia w bydgoskim sanktuarium Zawierzenia wystawiono spektakl multimedialny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Prezentacje przygotowali: ks. Rafał Karwicki oraz ks. Sławomir Patelski.

» Mieszkańcy Krajny na wiele sposobów uczcili I rocznicę śmierci Papieża Polaka. 2 kwietnia w kaplicy Matki Bożej Radosnej w Zakrzewie odsłonięto i poświęcono tablicę memorialną. Wieczór papieski stał się zaś kulminacyjnym punktem tegorocznej edycji Złotowskich Dni Młodzieży. Złotowianie zjednoczyli się w modlitwie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, następnie uczestniczyli w plenerowej Eucharystii oraz wysłuchali koncertu pt. „Błogosławieństwo z Domu Ojca”. Podsumowanie Złotowskich Dni Młodzieży niebawem ukaże się na naszych łamach.

» Modlitewnym wspomnieniem postaci i nauki Jana Pawła II zainaugurowano bydgoskie rekolekcje wielkopostne dla niesłyszących. W rekolekcje, przeżywane od 2 do 4 kwietnia pod hasłem „Porozmawiajmy o Miłości Bożej”, włączyły się m.in. parafie: Matki Bożej Królowej Męczenników, Świętej Trójcy, NMP Królowej Pokoju oraz Polski Związek Głuchych.

» Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w Bydgoszczy zorganizowało w ostatnim czasie aż cztery interesujące konkursy. Ekspozycja zdjęć prezentujących pontyfikat Jana Pawła II uświetniła lokalne uroczystości rocznicy jego śmierci – trzy pozostałe projekty przeznaczono na forum ogólnopolskie. 22 kwietnia upływa termin nadsyłania prac plastycznych na konkursy: „Co możemy zrobić, aby wszyscy ludzie na świeci byli szczęśliwi?” oraz „Młodzi, przywróćcie nam nadzieję”. Od 2 do 8 kwietnia trwała literacka akcja pod hasłem: „Ojcze Święty, masz wiadomość” – nagrodą za najbardziej wzruszający list, telegram, SMS, skierowany do Jana Pawła II jest pielgrzymka do Rzymu. Wyczerpujące informacje o konkursach „Wiatraka” znajdziemy na stronie internetowej: www.wiatrak.lo.pl

» Dr Grzegorz Grzmot-Bilski, naukowiec Uniwersytetu Bydgoskiego, był kolejnym gościem diecezjalnego forum dyskusyjnego, jakie cyklicznie odbywa się pod auspicjami biskupa Jana Tyrawy. Prelegent wystąpił z wykładem „W poszukiwaniu chrześcijańskiej syntezy wiary i rozumu”.

» Klub Inteligencji Katolickiej czcicieli Matki Bożej zaprasza na XXXI Pielgrzymkę KIK do sanktuariów Maryjnych północno-wschodniej Polski i Litwy, które odbędzie się w dniach od 1 do 4 czerwca br. Zapisy już trwają. Trasa peregrynacji obejmie m.in. Gietrzwałd, Ełk, Kowno, Szawle (Góra Krzyży), Wilno, Troki. Noclegi w jeleniewskim Domu Pielgrzyma oraz w wileńskim Domu Polskim. Koszt pielgrzymki – 450 złotych. Szczegółowych wyjaśnień udziela Tadeusz Furgał (nr tel. 0609-199-981). Zapisów można dokonywać na najbliższych klubowych spotkaniach KIK, które odbywają się cyklicznie w Domu Zakonnym Ojców Jezuitów w Bydgoszczy (daty: 18.04, 24.04, początek: godz. 18).

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki