Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diec. włocławskiej (47)

oprac. Barbara Sawic
Fot.

Parafia Świętej Rodziny w Przedczu Kilka dni po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Jana Pawła II Roku Eucharystii, w parafii odbyła się całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O trwającym Roku Eucharystii przypominał wiernym umieszczony w kościele duży, artystycznie wykonany napis. Ojcowie paulini głosili nauki o Eucharystii podczas rekolekcji adwentowych. Od czasu zakończenia rekolekcji,...

Parafia Świętej Rodziny w Przedczu

Kilka dni po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Jana Pawła II Roku Eucharystii, w parafii odbyła się całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O trwającym Roku Eucharystii przypominał wiernym umieszczony w kościele duży, artystycznie wykonany napis. Ojcowie paulini głosili nauki o Eucharystii podczas rekolekcji adwentowych. Od czasu zakończenia rekolekcji, we wszystkie piątki od godz. 15 do 18, trwała adoracja Najśw. Sakramentu uwieńczona Mszą Świętą. Wzrost liczby wiernych (dzieci, młodzieży i osób dorosłych) przystępujących w pierwsze piątki miesiąca do sakramentu pojednania i Komunii św. Podczas wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała obrazek nawiązujący do obchodów Roku Eucharystii. Również rekolekcje wielkopostne prowadzone przez księży pallotynów wniosły wiele w życie duchowe wiernych, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie Eucharystii. Zwiększyła się liczba osób uczestniczących we Mszach św. w niedziele i święta. W Wielki Czwartek odbyła się Komunia św. rocznicowa dzieci.

Pielgrzymki parafialne: do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Ponadto dwie pielgrzymki na Jasną Górę oraz do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Codziennie przed Mszą św. wieczorną w kościele w Przedczu odmawiany jest Różaniec w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. O wzroście zainteresowania wiernych kultem Eucharystii świadczy też popyt na książki o tematyce eucharystycznej. Dzieła materialne: zakup kielichów mszalnych i strojów dla ministrantów.

Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu

Nie wprowadzając w Roku Eucharystii nowych akcji duszpasterskich, kapłani starają się szerzyć wśród wiernych dawne i wypróbowane formy oddawania czci Eucharystii. Zwracają uwagę na poprawność kultu, na formę wystawienia Najświętszego Sakramentu, teologiczną poprawność adoracji wspólnotowych i prywatnych, na wymiar i głębię publicznego kultu Eucharystii (procesje eucharystyczne itp.). W homiliach i ogłoszeniach przypomina się wiernym m.in. o właściwych, poprawnych zachowaniach katolików w domu Bożym oraz w środowisku zamieszkania i pracy. Należy oczekiwać, że spokojne i systematyczne przypominanie, nauki oraz godne sprawowanie sakramentów świętych pogłębią świadomość ludzką i rozbudzą pobożność eucharystyczną. W przekonaniu duszpasterzy o to właśnie chodziło Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w „Mane nobiscum, Domine”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki