Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (30)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie 12 maja - Dzień Eucharystyczny z udziałem wspólnoty parafialnej, asysty liturgicznej w tradycyjnych strojach sieradzkich i jednostek OSP znajdujących się na terenie parafii. Udział rodziców w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii św.: wspólna, wielokrotna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, podczas Mszy Świętych,...

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie
12 maja - Dzień Eucharystyczny z udziałem wspólnoty parafialnej, asysty liturgicznej w tradycyjnych strojach sieradzkich i jednostek OSP znajdujących się na terenie parafii. Udział rodziców w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii św.: wspólna, wielokrotna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, podczas Mszy Świętych, kazania i katechezy o treściach eucharystycznych. W pierwsze piątki miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Posługę w parafii pełni nadzwyczajny szafarz Eucharystii. Wierni angażowali się w przygotowanie wystroju świątyni na różne okazje roku liturgicznego. Stwierdzono liczniejsze przystępowanie parafian do Komunii św. Młodzież szkolna uczestniczyła w olimpiadzie teologicznej poświęconej Eucharystii, kwalifikując się do etapu diecezjalnego. Największym wydarzeniem parafialnym były święcenia kapłańskie i Msza św. prymicyjna parafianina - ks. Michała Sadowskiego. W uroczystościach (w katedrze włocławskiej oraz w celebracji prymicyjnej w kościele parafialnym) brali udział liczni parafianie.

Parafia św. Klemensa w Wągłczewie
Udział dzieci szkolnych w konkursie katechetycznym "Pan wieczernik przygotował...". Najlepsze prace skierowano do etapu dekanalno-diecezjalnego. W przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania tematem wiodącym była Eucharystia. Z okazji przygotowywania dzieci do Pierwszej Komunii św. cykl nauk dla rodziców o Eucharystii. Tajemnica Eucharystii była tematem rekolekcji wielkopostnych. Dzieła materialne: malowanie kościoła, nowy krzyż na cmentarzu.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku
W pierwsze niedziele miesiąca Roku Eucharystii odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. We wszystkie czwartki, podczas Mszy św., głoszone były kazania o tajemnicy Eucharystii.

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki