Logo Przewdonik Katolicki

Bóg dał czas na nadzieję

PK
Fot.

Codzienność życia, praca, obowiązki, zabieganie często sprawiają, że zapominamy, iż źródłem rozwiązywania małżeńskich i rodzinnych problemów jest Jezus Chrystus. Jakże często zapominamy, że mamy być obrazem relacji istniejącej między Chrystusem a Kościołem oraz że Jezus chce być naszym Przyjacielem. Czasem darowanym od Boga na zatrzymanie się w biegu codzienności był...

Codzienność życia, praca, obowiązki, zabieganie często sprawiają, że zapominamy, iż źródłem rozwiązywania małżeńskich i rodzinnych problemów jest Jezus Chrystus. Jakże często zapominamy, że mamy być obrazem relacji istniejącej między Chrystusem a Kościołem oraz że Jezus chce być naszym Przyjacielem.Czasem darowanym od Boga na zatrzymanie się w biegu codzienności był dla małżonków kurs "Tobiasz i Sara", czyli dwudniowe rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw sakramentalnych, które odbyły się w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli w dniach 11-12 listopada br. W kursie wzięło udział siedem małżeństw ze Zduńskiej Woli i dwa z Sieradza.
Prowadzące kurs małżeństwa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Toruniu na nowo uświadomiły uczestnikom, że Bóg jest Miłością, a Jego zamiary względem nas są pełne nadziei. Szatanowi zależy, by w pojęciu człowieka budować fałszywy obraz Boga, a także i własnego współmałżonka. Szatan zasiewa ziarno niepokoju, chce podważyć w człowieku zaufanie do Boga, chce zniszczyć Jego obraz jako kochającego Ojca. Grzech to zakopywanie miłości, a rozkład małżeństwa to skutek braku walki o miłość. Bóg dał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, by wyzwolił nas od grzechu, by stał się Zbawicielem człowieka. Z pomocą przychodzi ludziom także Duch Święty.
Uczestnicy kursu utwierdzili się w przekonaniu, że konkretnym wymiarem miłości Bożej jest miłość wzajemna małżonków. Nie ma innego sposobu na autentyczną przemianę duchową człowieka jak miłość i akceptacja. Pomoce duchowe, jakie otrzymujemy, to Eucharystia, wspólna modlitwa małżonków, czytanie Słowa Bożego, rachunek sumienia, rozmowa, przebaczenie, przyjaźń między małżonkami.
Bóg dał nam czas na wspólną modlitwę, zabawę, nawiązanie przyjaźni. W trakcie rekolekcji, podczas sprawowanej wspólnotowej Mszy św., odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie. Organizatorami kursu "Tobiasz i Sara" byli ks. Jan Tomczyk i ks. Rafał Działak, którzy stworzyli serdeczną i rodzinną atmosferę. Za wszystko, co dla nas uczynili, z całego serca w imieniu wszystkich uczestników dziękujemy.

Małgorzata i Marian Kamińscy

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki