Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie Papieża

PK
Fot.

Arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki i prezydent miasta Ryszard Grobelny zaprosili wspólnie Papieża Benedykta XVI do odwiedzenia Poznania. Jako szczególną okazję przyjazdu podali przypadającą w czerwcu 2006 roku 50. rocznicę Poznańskiego Czerwca. Zaproszenie podpisano w rezydencji arcybiskupów poznańskich w piątek 21 października. Tekst został zredagowany w języku...

Arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki i prezydent miasta Ryszard Grobelny zaprosili wspólnie Papieża Benedykta XVI do odwiedzenia Poznania. Jako szczególną okazję przyjazdu podali przypadającą w czerwcu 2006 roku 50. rocznicę Poznańskiego Czerwca.Zaproszenie podpisano w rezydencji arcybiskupów poznańskich w piątek 21 października. Tekst został zredagowany w języku polskim i włoskim. List skierowany jest do kardynała Angelo Sodano, watykańskiego sekretarza stanu, który kilkakrotnie odwiedził już Poznań. W 1997 roku, razem z Papieżem Janem Pawłem II, modlił się pod Poznańskimi Krzyżami.
- Mam nadzieję, chociaż nie jest ona duża, że Papież przyjedzie do Poznania - powiedział "Przewodnikowi" arcybiskup poznański. - Każdy biskup dałby się "pokroić", żeby zaprosić Papieża do swojej diecezji. Z aktu zaproszenia staram się wydobyć to, co najlepsze, przede wszystkim ogromną gościnność mieszkańców naszego miasta.
W wywiadzie dla Telewizji Polskiej, emitowanym 16 października br., Benedykt XVI zapowiedział, że najprawdopodobniej odwiedzi nasz kraj w czerwcu przyszłego roku. Jak na razie trasa papieskiej pielgrzymki nie jest jednak znana.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki