Logo Przewdonik Katolicki

Niespodziewane podróże papieża

Michał Kłosowski
Papież Franciszek podczas lotu powrotnego z Panamy w styczniu 2019 r. W czasie ponad 11 lat swego pontyfikatu odbył 44 zagraniczne podróże apostolskie fot. Grzegorz Gałązka/Getty Images

Stolica Apostolska ogłosiła papieską pielgrzymkę do Azji Południowo-Wschodniej, w tym do Papui Nowej-Gwinei i Singapuru. Franciszek weźmie też udział w szczycie grupy G7 poświęconemu Sztucznej Inteligencji.

Kuluarowo mówi się też o możliwej wyprawie do Stanów Zjednoczonych i uczestnictwie papieża w „Szczycie dla Przyszłości” organizowanym przez ONZ. Ponoć Franciszek jest zainteresowany pozytywną odpowiedzią na zaproszenie Antonio Guterres’a.

Podróż na koniec świata
Podróż apostolską do Indonezji, Papui- Nowej Gwinei, Timoru Wschodniego i Singapuru papież odbędzie w dniach 2–13 września 2024 roku. Będzie to 45. papieska pielgrzymka za granicę. Franciszek najpierw uda się do Dżakarty, stolicy Indonezji, gdzie wyląduje 3 września i pozostanie do 6 września. Następnie poleci na wschód, aby odwiedzić Port Moresby, stolicę Papui-Nowej Gwinei, i Vanimo, miasto blisko granicy z Indonezją. Kolejnym przystankiem będzie Dili, stolica Timoru Wschodniego, 9–11 września. Stamtąd papież uda się na trzy dni do Singapuru.
 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 19/2024, na stronie dostępna od 30.05.2024

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki