Logo Przewdonik Katolicki

Informacje

PK
Fot.

We wtorek 18 października Kościół wspominał św. Łukasza Ewangelistę. W dniu swojego patrona pracownicy służby zdrowia uczestniczyli we Mszy św. w poznańskim kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej. Najświętszą Ofiarę w ich intencji sprawował bp Marek Jędraszewski. W wygłoszonej homilii ks. biskup zwrócił uwagę na szczególne wezwanie, zapisane na kartach Ewangelii św. Łukasza,...

We wtorek 18 października Kościół wspominał św. Łukasza Ewangelistę. W dniu swojego patrona pracownicy służby zdrowia uczestniczyli we Mszy św. w poznańskim kościele oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej. Najświętszą Ofiarę w ich intencji sprawował bp Marek Jędraszewski. W wygłoszonej homilii ks. biskup zwrócił uwagę na szczególne wezwanie, zapisane na kartach Ewangelii św. Łukasza, jakie Chrystus kieruje do swoich uczniów, do każdego z nas. Mamy głosić, iż przybliżyło się już Królestwo Boże. Przybliża się ono natomiast wtedy, gdy z miłością, z oddaniem pochylamy się nad drugim człowiekiem, który jest słabszy, cierpiący, samotny, potrzebujący naszego serca, ale także naszej wiedzy i umiejętności medycznych.

* * *


W sobotę 23 października przypadła rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Chłopięco-Męski Poznański Chór Katedralny wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej wykonał mszę żałobną "Requiem a Roma". Koncert odbył się w poznańskiej katedrze w ramach cyklu "Musica Sacra". Światowe prawykonanie tego utworu przez Poznański Chór Katedralny miało miejsce w Rzymie, w kościele św. Ignacego dnia 4 listopada 2000 r.
opr. BT

* * *


Działo się to w mieście powiatowym Rawiczu w niedzielę 23 października Roku Pańskiego 2005. My, podpisani i uczestniczący w dzisiejszej uroczystości, na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Najświętszej Maryi Panny Dziewicy i Wszystkich Świętych Pańskich, na większy pożytek wszystkich synów i córek Kościoła i Ojczyzny naszej podajemy do wiadomości współczesnych i ku wiecznej pamięci potomnych, że w roku 2005 społeczność Rawicza wzniosła pomnik Jana Pawła II jako wotum wdzięczności za jego niezwykły pontyfikat w 27. rocznicę wyboru na Następcę św. Piotra i w pół roku po jego odejściu do Domu Ojca. Tak brzmiał początek aktu erekcyjnego, wmurowanego w podstawę papieskiego pomnika w Rawiczu, który odczytał przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika burmistrz miasta i gminy Rawicz Tadeusz Pawłowski. Zgromadzeni tego dnia na rawickich plantach im. Jana Pawła II wierni wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański dokonał również poświęcenia pomnika, zaprojektowanego przez prof. Janusza Kucharskiego z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki