Logo Przewdonik Katolicki

Laureaci

Wanda Wasicka
Fot.

Tradycyjnie 1 października - w Międzynarodowym Dniu Muzyki - w Filharmonii Pomorskiej wręczono Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To wyróżnienie jest nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich, którzy mnie wspierają - powiedział ks. kan. Wojciech Sowa, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie, po odebraniu Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego....

Tradycyjnie 1 października - w Międzynarodowym Dniu Muzyki - w Filharmonii Pomorskiej wręczono Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.To wyróżnienie jest nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich, którzy mnie wspierają - powiedział ks. kan. Wojciech Sowa, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie, po odebraniu Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazł się również ks. Mariusz Klimek, kantor toruńskiej bazyliki katedralnej Świętych Janów, dyrektor Świętojańskiego Festiwalu Organowego w Toruniu.
W tym roku laureaci odebrali nagrody z rąk marszałków: Waldemara Achramowicza i Jana Szopińskiego, w obecności ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego.
Ksiądz Wojciech Sowa jest animatorem życia muzycznego w Nieszawie, m.in. słynnych już dzisiaj koncertów na wodzie, które rokrocznie odbywają się 15 sierpnia. - Nieszawa jest małym miasteczkiem, ale na czas koncertów odżywa bardzo wysoką kulturą - podkreślił Maciej Puto, rzecznik prasowy filharmonii. - Dzięki działalności ks. Wojciecha Sowy miasteczko ma już swoje miejsce na mapie kulturalnej naszego województwa - zaznaczył wicemarszałek Jan Szopiński. Zdaniem Cezarego Nelkowskiego, zastępcy dyrektora filharmonii, Nieszawa stała się jednym z najbardziej kulturalnych miasteczek w regionie.
Wszyscy laureaci - pracownicy instytucji muzycznych, artyści, działacze społeczni i animatorzy - wzięli udział w koncercie wieńczącym 43. Bydgoski Festiwal Muzyczny. Wystąpiła Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki