Logo Przewdonik Katolicki

Słupczanin Roku 2004

Marcin Makohoński
Fot.

Od kilku już lat redakcja "Gazety Słupeckiej" organizuje wśród swoich czytelników plebiscyt na najbardziej zasłużonego obywatela miasta Słupcy. W niedzielę, 16 stycznia br., tytuł "Słupczanina Roku 2004" został nadany ks. kan. Hieronimowi Szczepaniakowi - proboszczowi parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy. Tytuł "Słupczanina Roku" przyznaje honorowa kapituła złożona z wyróżnionych...

Od kilku już lat redakcja "Gazety Słupeckiej" organizuje wśród swoich czytelników plebiscyt na najbardziej zasłużonego obywatela miasta Słupcy. W niedzielę, 16 stycznia br., tytuł "Słupczanina Roku 2004" został nadany ks. kan. Hieronimowi Szczepaniakowi - proboszczowi parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy.Tytuł "Słupczanina Roku" przyznaje honorowa kapituła złożona z wyróżnionych w minionych latach słupczan. Są to osoby, które poprzez swoją pracę i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. Wśród nich są m.in.: Kinga i Zygmunt Majewscy - budowniczowie słupeckiej Szkoły Muzycznej, Michał Czerniak - historyk oraz January Jasiński - kapelmistrz i prezes słupeckiej Orkiestry Straży Pożarnej.
W uzasadnieniu decyzji o nadaniu ks. kan. Hieronimowi Szczepaniakowi honorowego tytułu "Słupczanina Roku 2004" powiedziano, iż ksiądz kanonik, przebywając w Słupcy od 1996 roku, okazał się nie tylko dobrym duszpasterzem, ale również wspaniałym organizatorem zarówno w pracy na rzecz lokalnego Kościoła, jak i miejscowej społeczności. Dziękując za wyróżnienie, ks. kan. Szczepaniak przypomniał, że uhonorowanie go tym zaszczytnym tytułem jest sukcesem nie tylko jego, ale wielu mieszkańców Słupcy, którzy poprzez swoje zaangażowanie i bezinteresowną pracę przyczynili się do budowania wspólnego dobra.
Uroczystość nadania honorowego tytułu ks. kan. Hieronimowi Szczepaniakowi, która odbyła się w sali miejskiego kina, uświetnił koncert orkiestry dętej OSP w Słupcy.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki