Logo Przewdonik Katolicki

III SPOTKANIE KOLOŃSKIE

Mariusz Samul
Fot.

Pod znakiem betlejemskiej (i kolońskiej!) gwiazdy przebiegało III Spotkanie Kolońskie, które 8 i 9 stycznia 2005 r. miało miejsce w mogileńskim klasztorze. Wzięło w nim udział ponad czterdziestu młodych ludzi z: Gniezna, Pobiedzisk, Witkowa, Kiszkowa, Żnina, Legionowa i oczywiście Mogilna. Celem spotkania było szukanie odpowiedzi na PYTANIE O PRAWDĘ, które przyniósł ze sobą kolejny...

Pod znakiem betlejemskiej (i kolońskiej!) gwiazdy przebiegało III Spotkanie Kolońskie, które 8 i 9 stycznia 2005 r. miało miejsce w mogileńskim klasztorze. Wzięło w nim udział ponad czterdziestu młodych ludzi z: Gniezna, Pobiedzisk, Witkowa, Kiszkowa, Żnina, Legionowa i oczywiście Mogilna. Celem spotkania było szukanie odpowiedzi na PYTANIE O PRAWDĘ, które przyniósł ze sobą kolejny etap przygotowań.
Rozpoczęliśmy nieszporami w sali kominkowej, przy zapalonym ogniu, w sobotni wieczór. Po kolacji rozpoczęło się spotkanie, w czasie którego o wolontariuszach na XX ŚDM opowiedział Dawid Krauze, jeden z 300 polskich wolontariuszy w Kolonii. Najnowszymi informacjami z pierwszej ręki podzielił się także ks. Radosław Orchowicz - diecezjalny duszpasterz młodzieży, odpowiedzialny za całość przygotowań do ŚDM w naszej diecezji. O godz. 21.30 spotkaliśmy się w kościele na adoracji, podczas której wszyscy otrzymali karty DARÓW DUCHOWYCH - wypełnione, z wpisanymi postanowieniami dotyczącymi pracy nad sobą, zostaną złożone podczas drogi krzyżowej na kolejnym etapie przygotowań. Adoracja trwała do późnej nocy.
Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego rozpoczęła się jutrznią. W czasie śniadania nastąpił podział na małe grupy, w których spotkaliśmy się później, wspólnie zastanawiając się nad motywami naszych wyborów; nad tym, kto dla nas jest mistrzem i autorytetem; nad tym, co najtrudniej przyjąć dziś człowiekowi z wymagań, jakie stawia Chrystus. O godz. 11 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył prowadzący całość spotkania ks. Hubert Nowak. Zaraz po niej ruszyła procesja nad brzeg Jeziora Mogileńskiego, nad którym wznosi się klasztor. Tam odbyło się Święto Jordanu - poświęcona została woda, którą pokropiono wszystkich zebranych.
Po obiedzie i porządkach spotkaliśmy się ostatni raz w sali kominkowej na podsumowanie - była to też okazja, do poruszenia "technicznych" spraw związanych z wyjazdem do Kolonii. Następne spotkanie kolońskie w Europejskim Centrum Spotkań planowane jest w Wielkim Poście, w pierwszej połowie marca. Potem włączymy się w obchody Niedzieli Palmowej w gnieźnieńskiej katedrze oraz w kwietniowe uroczystości św. Wojciecha, by w maju do Mogilna z kolońską ideą powrócić.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki