Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

PK
Fot.

Ludzie z otoczenia prezydenta nie mogli pogodzić się z tym, że będę premierem. Po pierwsze dlatego, że ja i szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołeksandr Turczynow wnikliwie obserwowaliśmy sytuację w kraju. Wiedzieliśmy, kto się czym zajmuje, gdzie próbuje się kraść majątek narodowy. Na naszych oczach niczego nie mogli zrobić. Drugą przyczyną tego, że ludzie z otoczenia prezydenta...

Ludzie z otoczenia prezydenta nie mogli pogodzić się z tym, że będę premierem. Po pierwsze dlatego, że ja i szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Ołeksandr Turczynow wnikliwie obserwowaliśmy sytuację w kraju. Wiedzieliśmy, kto się czym zajmuje, gdzie próbuje się kraść majątek narodowy. Na naszych oczach niczego nie mogli zrobić. Drugą przyczyną tego, że ludzie z otoczenia prezydenta chcieli się mnie pozbyć było ich przekonanie, że w wyborach prezydenckich w 2009 roku wystartuję przeciw Juszczence - Julia Tymoszenko dla "Gazety Wyborczej".

Komisja śledcza wykazała brak znajomości realiów gospodarczych, profesjonalizmu i obiektywizmu politycznego. Nie jestem polem do politycznej uprawy ani króliczkiem, którego można gonić - prof. Aldona Kamela-Sowińska.
Ważniejsze dla mnie jest, kto za cztery lata będzie alternatywą dla koalicji PO - PiS. Za cztery lata, albo wcześniej, koalicja tych partii najpierw rozpadnie się, a potem one przegrają, bo nie będą w stanie zaspokoić dzisiejszych oczekiwań wyborców - prof. Wiktor Osiatyński dla "Gazety Wyborczej".

Mamy teraz dwie opcje: Europa zamknięta w sobie lub Europa otwarta na resztę świata; Europa, która rozszerza swe granice, by budować szerszą wspólnotę demokracji stabilnych i kwitnących lub Europa, która zamyka drzwi przed sąsiadami. Nie mamy luksusu wyboru. Żyjemy w świecie globalnych wyzwań i globalnej konkurencji - Jack Straw, brytyjski minister spraw zagranicznych dla "International Herald Tribune".

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki