Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

PK
Fot.

To plama. To ja przedstawiłem to światu i (to) zawsze będzie częścią mojej przeszłości (...) To bolesne. (...) Było kilka osób w społeczności wywiadowczej, które wówczas wiedziały, że na niektórych z tych źródeł (z których pochodziły materiały dowodowe) nie można polegać. Kiedy prezydent podjął decyzję, że nie można już tolerować, aby ten (iracki) reżim nadal łamał...

To plama. To ja przedstawiłem to światu i (to) zawsze będzie częścią mojej przeszłości (...) To bolesne. (...) Było kilka osób w społeczności wywiadowczej, które wówczas wiedziały, że na niektórych z tych źródeł (z których pochodziły materiały dowodowe) nie można polegać. Kiedy prezydent podjął decyzję, że nie można już tolerować, aby ten (iracki) reżim nadal łamał wszelkie rezolucje ONZ, poparłem użycie siły - sekretarz stanu USA Colin Powell, PAP.

Presja zagranicy na rzecz reform w byłych republikach ZSRR może doprowadzić do przekształcenia ich w chaotyczne "republiki bananowe". Nie jesteśmy przeciwni żadnym zmianom w byłym Związku Radzieckim. Obawiamy się tylko, że te zmiany będą chaotyczne. Innymi słowy, powstaną "republiki bananowe", gdzie wygrywa ten, kto najgłośniej krzyczy - Władimir Putin dla dziennika "Guardian".

Ludzie, którzy boją się, że ich głos na PD będzie głosem straconym, to muszą sobie uświadomić, że możemy stracić cztery lata kolejnego Sejmu - jeśli takie ugrupowanie jak Samoobrona znajdzie się w parlamencie - Tadeusz Mazowiecki dla Wirtualnej Polski.

Polscy komuniści mimo swego skorumpowania byli dla Unii Europejskiej wiarygodnym partnerem. Gdy władzę w Polsce przejmie prawica, do głosu dojdą autorytarne, narodowe i klerykalne cechy polskiego społeczeństwa, które już za czasów "Solidarności" odgrywały pewną rolę - Konrad Schuller dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki