Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (19)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Radziejowie Kujawskim W pierwsze czwartki miesiąca oraz w dowolnie wybrany, dodatkowy czwartek miesiąca, adorację Najśw. Sakramentu prowadzą grupy modlitewne, m.in. Koła Żywego Różańca, młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, Eucharystyczny Ruch Młodych (założony jesienią ub. r.). Młodzież z ERM wraz z duszpasterzem wzięła udział w diecezjalnym...

Parafia Wniebowzięcia NMP w Radziejowie Kujawskim
W pierwsze czwartki miesiąca oraz w dowolnie wybrany, dodatkowy czwartek miesiąca, adorację Najśw. Sakramentu prowadzą grupy modlitewne, m.in. Koła Żywego Różańca, młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, Eucharystyczny Ruch Młodych (założony jesienią ub. r.). Młodzież z ERM wraz z duszpasterzem wzięła udział w diecezjalnym dniu wspólnoty w Koninie. Uroczysty przebieg miała Pierwsza Komunia św. i Boże Ciało wraz z oktawą. Na spotkaniach Kół Różańcowych i ERM omawiane są dokumenty Jana Pawła II: encyklika "Ecclesia de Eucharistia" i list apostolski "Mane nobiscum, Domine". Tradycyjną praktyką w parafii jest czterdziestogodzinne nabożeństwo podczas rekolekcji adwentowych. Katecheci podejmują podczas lekcji tematykę Eucharystii. Wiosną młodzież szkół ponadgimnazjalnych brała udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej "Eucharystia źródłem i szczytem życia Kościoła". Trzy osoby zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego.

Parafia św. Wita w Tuliszkowie
W Adwencie czterdziestogodzinne nabożeństwo; w pierwsze niedziele miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy w intencji rodzin i o trzeźwość. Każdego drugiego dnia miesiąca przy pomniku Ojca Świętego od godz. 21 do 21.37, rozważanie treści dokumentów Jana Pawła II o Eucharystii; uroczystość Bożego Ciała połączona z Komunią św. rocznicową. Od października do maja, w niedziele, spotkania formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych, raz w miesiącu dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zachęty duszpasterskie do osobistej modlitwy wiernych przed Najśw. Sakramentem i do nawiedzania kościoła w ciągu dnia, połączonego z adoracją Pana Jezusa.

Parafia św. Floriana w Uniejowie
W 1999 r. wprowadzono w parafii "niedziele adoracyjne": po Mszach św. w pierwsze niedziele miesiąca następuje wystawienie Najśw. Sakramentu, jest rozważanie adoracyjne i błogosławieństwo, a po Mszy św. o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Do wiernych kierowane są nauki i zachęty, by jak najpobożniej, najowocniej przeżywali święte chwile. W Boże Ciało (również po Mszach św. przedpołudniowych) odbywały się adoracje Najśw. Sakramentu. Procesja ulicami miasta miała charakter ekspiacyjny za grzechy popełniane przeciw Eucharystii.
Częściej niż w latach ubiegłych głoszone są homilie i kazania o tematyce eucharystycznej. Podczas specjalnych katechez uczniowie zachęcani są do częstych spowiedzi i Komunii św. Dzieci pierwszokomunijne podjęły zobowiązanie przyjmowania Komunii św. nie tylko w pierwsze piątki miesiąca. (cdn.)

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki