Logo Przewdonik Katolicki

Matka Boża patronką Stęszewa

Hubert Kubica
Fot.

W sobotę 10 września arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki uroczyście ogłosił Najświętszą Maryję Pannę patronką Stęszewa. Poświęcił też znajdującą się na stęszewskim rynku kapliczkę, w której znajduje się kopia obrazu Matki Bożej. Na uroczystą Mszę św., odprawianą na stęszewskim rynku, przybyło kilka tysięcy wiernych, m.in. piesza pielgrzymka ze Słupi....

W sobotę 10 września arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki uroczyście ogłosił Najświętszą Maryję Pannę patronką Stęszewa. Poświęcił też znajdującą się na stęszewskim rynku kapliczkę, w której znajduje się kopia obrazu Matki Bożej.Na uroczystą Mszę św., odprawianą na stęszewskim rynku, przybyło kilka tysięcy wiernych, m.in. piesza pielgrzymka ze Słupi. W homilii metropolita poznański podkreślił, że wśród mieszkańców Stęszewa zawsze żywe było pragnienie Mesjasza, który uratuje z nieszczęścia i przygotuje dobrą przyszłość narodowi. Podkreślił też rolę Maryi, dzięki której należymy do Boga. - Nawet gdybyśmy w sensie socjalnym byli bezrobotnymi czy bez dachu nad głową, to jesteśmy synami Bożymi, życie wieczne jest w naszym ręku - podkreślił arcybiskup Gądecki.
Stęszew żył tym wydarzeniem od wielu tygodni. Odnowiono rynek i sanktuarium NMP, a okna prywatnych domów były odświętnie udekorowane. Powiewały biało-niebieskie i biało-żółte flagi.
Na prośbę mieszkańców "wolę przyjęcia za patronkę Stęszewa Najświętszą Maryję Pannę" podjęła Rada Miejska Gminy Stęszew 20 marca 1998 roku. Sobotnia uroczystość była kulminacyjnym momentem obchodów stulecia sanktuarium maryjnego w Stęszewie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki