Logo Przewdonik Katolicki

Patronka miasta Poznania

PK
Fot.

W klasztorze oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu 12 września odbędzie się odpust Matki Bożej w Cudy Wielmożnej. Uroczystości potrwają cały tydzień od 11 do 18 września. Będzie to Tydzień Maryjny. W tych dniach codziennie podczas Mszy św. o godz. 18 poszczególne sanktuaria maryjne będą przedstawiane przez ich kustoszy. W niedzielę 18 IX o godz. 18 Mszę św. odprawi...

W klasztorze oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu 12 września odbędzie się odpust Matki Bożej w Cudy Wielmożnej.


Uroczystości potrwają cały tydzień od 11 do 18 września. Będzie to Tydzień Maryjny. W tych dniach codziennie podczas Mszy św. o godz. 18 poszczególne sanktuaria maryjne będą przedstawiane przez ich kustoszy. W niedzielę 18 IX o godz. 18 Mszę św. odprawi arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Po jej zakończeniu procesja z cudownym obrazem przejdzie wokół Starego Rynku.
Ojcowie franciszkanie przybyli do Poznania w 1639 roku, a w latach 1668-1674 na Wzgórzu Przemysła powstał ich kościół i klasztor. Obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, uznany za słynący łaskami, w kościele znajduje się od 1670 roku. 28 czerwca 1968 roku Prymas Wyszyński, kardynał Wojtyła i arcybiskup Baraniak dokonali jego uroczystej koronacji, nakładając na skronie Matki papieskie diademy. W ten sposób Matka Boża w Cudy Wielmożna została uznana za patronkę miasta Poznania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki