Logo Przewdonik Katolicki

Jezu, ufam Tobie

Barbara Sawic
Fot.

W diecezji włocławskiej obchody Roku Eucharystii połączone są z setną rocznicą urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938). Rocznica ta będzie miała szczególny charakter w parafii św. Kazimierza w Świnicach Warckich, w której apostołka Bożego Miłosierdzia przyszła na świat, otrzymała chrzest święty i gdzie wszystko się zaczęło. Centralne obchody w sanktuarium Urodzin...

W diecezji włocławskiej obchody Roku Eucharystii połączone są z setną rocznicą urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938). Rocznica ta będzie miała szczególny charakter w parafii św. Kazimierza w Świnicach Warckich, w której apostołka Bożego Miłosierdzia przyszła na świat, otrzymała chrzest święty i gdzie wszystko się zaczęło.Centralne obchody w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich odbędą się 28 sierpnia 2005 r. Mszy św. koncelebrowanej z udziałem licznego duchowieństwa przewodniczyć będzie nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk, homilię wygłosi bp Jan Zając, kustosz sanktuarium w Łagiewnikach. W dniach 21-27 sierpnia w parafii trwać będzie Tydzień Eucharystyczny. Składające się nań Msze św., katechezy o Eucharystii, adoracja Najświętszego Sakramentu przygotują wiernych do pogłębionego przeżywania uroczystości centralnej. W dniu rocznicy narodzin św. Faustyny, 25 sierpnia, Eucharystia będzie odprawiona przy jej rodzinnym domu w Głogowcu (dwa km od kościoła parafialnego). Natomiast 27 sierpnia, w rocznicę chrztu św., w kościele, bezpośrednio po Godzinie Miłosierdzia, rozpocznie się Msza św. dziękczynna za chrzest świętej.
Do udziału w obchodach zaprasza proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza i kustosz sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich ks. Mirosław Miłek oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.
Życie apostołki Bożego Miłosierdzia, oparte na głębokiej pokorze, czystości intencji, posłuszeństwie woli Bożej i naśladowaniu cnót Maryi było ofiarą na wzór Chrystusa Pana. Z ufnością znosiła wszelkie cierpienia, ofiarując je Bogu dla dobra Kościoła i w intencji tych, którym najbardziej potrzeba Bożego Miłosierdzia. Sił dodawała jej miłość do Jezusa Chrystusa, Matki Bożej oraz szczególne nabożeństwo do sakramentu Eucharystii i pojednania.
Za pośrednictwem św. Faustyny Chrystus przekazał ludziom orędzie Miłosierdzia. Wyniesienie jej do chwały ołtarzy jest dla każdego z nas znakiem pomocnym do zrozumienia tego, że w Miłosierdziu i przez Miłosierdzie wiedzie droga powrotu do Domu Ojca. Jakże potrzebne jest dziś, kiedy tak wielu ludzi doznaje zagubienia w obliczu wielorakich przejawów zła, wezwanie: "Jezu, ufam Tobie", wyrażające ufność we wszechmocną miłość Boga.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki