Logo Przewdonik Katolicki

Popularyzacja też jest nauką

Tomasz Sawic
Fot.

W piątek, 17 czerwca br., Włocławskie Towarzystwo Naukowe zorganizowało XXV Ogólnopolską Konferencję Kardiologiczną "Postępy diagnostyki i terapii w kardiologii". Spotkanie zainaugurowały wystąpienia: prezesa Włocławskiego Towarzystwa Naukowego dr. Stanisława Kunikowskiego oraz przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego prof. dr. hab. med. Stanisława Sterkowicza. Na konferencję, podczas...

W piątek, 17 czerwca br., Włocławskie Towarzystwo Naukowe zorganizowało XXV Ogólnopolską Konferencję Kardiologiczną "Postępy diagnostyki i terapii w kardiologii". Spotkanie zainaugurowały wystąpienia: prezesa Włocławskiego Towarzystwa Naukowego dr. Stanisława Kunikowskiego oraz przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego prof. dr. hab. med. Stanisława Sterkowicza. Na konferencję, podczas której omawiano kwestie postępów diagnostyki i terapii w leczeniu chorób serca, przyjechali lekarze kardiolodzy z całej Polski. Przez dwa dni w hotelu "Młyn" odbywały się wykłady i sesje panelowe, dotyczące głównie otyłości, leczenia nadciśnienia tętniczego i zaburzeń rytmu serca. Konferencja miała wyjątkowy charakter: minęło 25 lat od czasu, gdy kardiolodzy spotkali się na naukowej debacie po raz pierwszy.
Tego samego dnia Wydział Humanistyczny Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej zorganizował w Collegium Novum spotkanie naukowe "Katyń wczoraj i dziś", na które zaproszono płk. Zdzisława Sawickiego - kustosza Muzeum Katyńskiego (oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie).
Spotkanie adresowane było głównie do uczniów szkół średnich i gimnazjów oraz do członków WTN i Oddziału Włocławskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Licznie przybyli włocławianie z zainteresowaniem odnieśli się do problematyki poruszanej w trakcie spotkania. Warto dodać, że w 1990 r. Generalna Prokuratura Wojska Polskiego powołała kustosza do Zespołu Biegłych Ekspertów Badań Zbrodni Katyńskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki