Z myślą o najmłodszych...

Blisko czterdzieścioro dzieci z gnieźnieńskich Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 uczestniczyło w bożonarodzeniowym spotkaniu zorganizowanym przez gnieźnieńskie Stowarzyszenie św. Wincentego ? Paulo. Śpiewano kolędy, wręczano prezenty i raczono się słodyczami.



Spotkanie odbyło się we wtorek, 28 grudnia 2004 roku, w siedzibie Stowarzyszenia św. Wincentego ? Paulo przy ulicy Słomianka...
Czyta się kilka minut

Blisko czterdzieścioro dzieci z gnieźnieńskich Szkół Podstawowych nr 2 i nr 5 uczestniczyło w bożonarodzeniowym spotkaniu zorganizowanym przez gnieźnieńskie Stowarzyszenie św. Wincentego ? Paulo. Śpiewano kolędy, wręczano prezenty i raczono się słodyczami.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 28 grudnia 2004 roku, w siedzibie Stowarzyszenia św. Wincentego ? Paulo przy ulicy Słomianka w Gnieźnie. Na dzieci czekała ogromna choinka, zastawiony przysmakami stół oraz worek ze świątecznymi paczkami. Było także coś dla ducha, czyli kolędy i pastorałki w wykonaniu Scholi im. Ojca Pio z parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. Jak przyznała prezes Stowarzyszenia św. Wincentego ? Paulo, Maria Ćwiklińska, bożonarodzeniowe spotkania z najmłodszymi to już tradycja. - Staramy się, by były one radosne i pełne ciepła. Zapraszamy dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących, stąd w paczkach, prócz słodyczy i maskotek, znajdują się także ubrania i przybory szkolne. A wszystko po to, by na buziach tych maluchów zagościł uśmiech.

A uśmiechów nie brakowało. Siedmioletnia Karolina obiecała, iż otrzymanymi prezentami sprawiedliwie podzieli się z bratem, a jej koleżanka, że część odda kuzynowi, bo rodzeństwo jest już za duże. O takie właśnie dobre uczynki prosił najmłodszych obecny na spotkaniu ks. kan. Zenon Rubach, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. Ze strony dorosłych dobrym uczynkiem będzie natomiast przekazanie na rzecz Stowarzyszenia św. Wincentego ? Paulo 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych, od sierpnia 2004 roku należy ono bowiem do grona Organizacji Pożytku Publicznego.

Tekst i zdjęcie:

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 2/2005