Logo Przewdonik Katolicki

Wokół tajemnicy Eucharystii

Bernadeta Kruszyk
Fot.

,,W Roku Eucharystii od chrześcijan oczekuje się dawania z większą mocą świadectwa obecności Boga w świecie. Nie bójmy się mówić o Bogu i z podniesionym czołem nosić znak wiary". "Mane nobiscum Domine", nr 26 Słowa te były hasłem przewodnim zakończonych w ubiegłą niedzielę (6 marca br.) rekolekcji wielkopostnych Towarzystwa świętego Wojciecha, które w tym roku obchodzić...

,,W Roku Eucharystii od chrześcijan oczekuje się dawania z większą mocą świadectwa obecności Boga w świecie. Nie bójmy się mówić o Bogu i z podniesionym czołem nosić znak wiary".

"Mane nobiscum Domine", nr 26Słowa te były hasłem przewodnim zakończonych w ubiegłą niedzielę (6 marca br.) rekolekcji wielkopostnych Towarzystwa świętego Wojciecha, które w tym roku obchodzić będzie piętnastą rocznicę istnienia. W trzydniowym spotkaniu modlitewnym zorganizowanym w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie uczestniczyło sześćdziesięciu pięciu braci zrzeszonych w kołach parafialnych działających na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej. Jak powiedział asystent diecezjalny Towarzystwa świętego Wojciecha ks. Tomasz Głuszak, udział w rekolekcjach był dla nich okazją do duchowego wyciszenia, uważnego wejrzenia w siebie oraz owocnego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. - Takie spotkania pozwalają się zatrzymać - dodał. - Wolni od codziennych obowiązków i trosk łatwiej dostrzegamy to, co winniśmy naprawić i co tak naprawdę w naszym życiu się liczy.
Spotkanie w Rościnnie było także okazją do wspólnej modlitwy oraz skorzystania z sakramentu pojednania. Ponadto do zacieśnienia koleżeńskich więzi, omówienia bieżących spraw i planów na przyszłość, a także powitania w szeregach bractwa pięciu nowych członków (z Nakła, Bydgoszczy, Inowrocławia i Wrześni), którym podczas sobotniej Mszy Świętej oficjalnie wręczono legitymacje. Należy dodać, iż w chwili obecnej Towarzystwo świętego Wojciecha liczy blisko trzystu braci zrzeszonych w kołach parafialnych działających zarówno w archidiecezji gnieźnieńskiej, jak i diecezji bydgoskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki