Logo Przewdonik Katolicki

Zapasy krwi topnieją

WF | 20.03.20r

W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować krwi. Ze względu na epidemię koronawirusa znacznie obniżyła się liczba dawców. Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi proszą: Oddawajcie krew, jest teraz bardzo potrzebna.

Na apel zareagowali już m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i podchorążowie akademii wojskowych, którzy sami organizują zbiórki w brygadach, jak i włączają się w indywidualne oddawanie krwi w Centrach Regionalnych.

Na stronach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamieszczony został apel: „W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.” Dodatkowo umieszczone są informacje gdzie w danym mieście można oddać krew.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki