Logo Przewdonik Katolicki

Duchowa adopcja w domach

APS | 25.03.20r

Dzień Świętości Życia obchodzony 25 marca będzie miał w tym roku inny wymiar. Uroczystości z udziałem wiernych zostały odwołane, można jednak wziąć w nich udział za pośrednictwem internetu, a modlitwą objąć nie tylko dzieci nienarodzone.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, w czasie Mszy św. na Jasnej Górze nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej, trwającej przez dziewięć miesięcy modlitwie za dziecko w łonie matki, którego życie jest zagrożone. Można łączyć się on-line i podjąć duchową adopcję podczas Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry o godz. 13.30 w TV Trwam i o godz. 20.00 w TVP 3 lub na kanale YouTube jasnagora.pl. Szczegółowe informacje o Dziele Adopcji Dziecka Poczętego dostępne są na stronie www.duchowaadopcja.pl.

Nie tylko do adopcji dziecka poczętego, ale także do objęcia modlitewną adopcją wszystkich, którzy walczą z epidemią, ratując życie zarażonym i chorym, zachęcają księża z bazyliki hałcnowskiej w Bielsku-Białej. „W czasach epidemii pamiętajmy o tych, których życie jest najbardziej zagrożone: dzieciach poczętych, lekarzach, pielęgniarkach, sanitariuszach, zarażonych wirusem, starszych i schorowanych, innych walczących w różny sposób z epidemią” – zaapelowali kapłani parafii Nawiedzenia NMP. Poprosili wiernych, by w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, podjęli się duchowej adopcji wobec wymienionych i otoczyli ich stałą modlitwą, odmawiając np. dziesiątkę różańca i ofiarowując dobry uczynek. Czas adopcji dziecka poczętego trwa 9 miesięcy, innych do ustania zagrożenia. Z bazyliki hałcnowskiej transmitowane będzie nabożeństwo duchowej adopcji na kanale YouTube: Bazylika Hałcnów, 25 marca o godz. 18.15.
Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez Episkopat w 1998 r.,w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae”: „proponuję (...) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…). Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki