Logo Przewdonik Katolicki

W uroczystość św. Józefa myślę o Kościele

APS/KAI | 19.03.20r
fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty papież modlił się szczególnie za więźniów i ich rodziny. Przypomniał też o znaczeniu adoracji i Komniii św. duchowej, w której mogą mieć udział wszyscy uczestniczący we Mszy za pośrednictwem mediów.

„Jesteśmy dziś blisko osób osadzonych, które bardzo cierpią w tej chwili niepewności i bólu” – mówił papież. Zwrócił też uwage na znaczenie modlity uwielbienia i postawę sw. Józefa, zdolnego do bycia człowiekiem, ale i rozmawiania z Bogiem, wchodzenia w Jego tajemnicę. 
„Dzisiaj, w uroczystość świętego Józefa myślę o Kościele. Czy nasi wierni, nasi biskupi, nasi kapłani, nasi konsekrowani mężczyźni i kobiety, Papieże: czy potrafią wejść w tajemnicę? Czy też muszą kierować się zaleceniami, które ich bronią przed tym, czego nie mogą kontrolować? Kiedy Kościół traci zdolność do wchodzenia w tajemnicę, traci zdolność adorowania. Modlitwa adoracyjna może nam być udzielona tylko wtedy, gdy wchodzimy w tajemnicę Boga” – stwierdził Ojciec Święty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki